V agresivitě není pokrok, odsoudil střelbu na Klause Dolejš

29.09.2012 14:13 | Zprávy

Komunistický poslanec Jiří Dolejš odpovídá čtenáři ParlamentníchListů.cz na dotaz, zda střelbu na prezidenta Václava Klause nepovažuje za cílenou provokaci, která má KSČM poškodit. Muž totiž krátce po útoku oznámil, že je komunista. Dolejš a jeho strana se od útoku ihned distancovali.

V agresivitě není pokrok, odsoudil střelbu na Klause Dolejš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dolejš

„Okamžitá oficiální distance KSČM byla samozřejmá, ale je třeba znovu podtrhnout že násilí a různé podpásové kroky v kampani jsou i v rozporu s obyčejnou slušností a kulturností,“ uvedl Dolejš s tím, že podobný incident rozhodně nelze bagatelizovat.

Poslanec má za to, že sice mohlo jít o špatný vtip, stejně tak ale také o výhružné chování. „V politice jde o dialog a řádnou demokratickou politickou soutěž.  Nelze ale bagatelizovat ani sociální kořeny dnešní rozjitřené nálady. Politici zprava do leva by měli obrátit pozornost veřejnosti k věcné diskusi nad problémy,“ napsal Dolejš.

„Reakce ochranky je věcí odborníků a určitě i vyšetřování.  Co mám ale také  za významné je, že onen muž z Chrastavy  získal díky téhle jeho bláznivině zbytečný šrám na celý život a ještě může být rád že ho při tom markýrovaném atentátu nesejmula ochranka. Takhle nelze postupovat ani proti hluché a slepé vládě ani prezidentovi, který se v den státního svátku vymezuje vůči pokrokářům. V  agresivitě totiž žádný pokrok není,“ dodal Dolejš.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aliance pro rodinu placená z Ruska? Pochyby: Richterová křičí, soud kývá. Zvláštní

9:48 Aliance pro rodinu placená z Ruska? Pochyby: Richterová křičí, soud kývá. Zvláštní

TÝDEN V MÉDIÍCH Z takzvaného boje za svobodu slova a za novinářskou objektivitu a nezávislost se vyv…