V agresivitě není pokrok, odsoudil střelbu na Klause Dolejš

29.09.2012 14:13

Komunistický poslanec Jiří Dolejš odpovídá čtenáři ParlamentníchListů.cz na dotaz, zda střelbu na prezidenta Václava Klause nepovažuje za cílenou provokaci, která má KSČM poškodit. Muž totiž krátce po útoku oznámil, že je komunista. Dolejš a jeho strana se od útoku ihned distancovali.

V agresivitě není pokrok, odsoudil střelbu na Klause Dolejš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dolejš

„Okamžitá oficiální distance KSČM byla samozřejmá, ale je třeba znovu podtrhnout že násilí a různé podpásové kroky v kampani jsou i v rozporu s obyčejnou slušností a kulturností,“ uvedl Dolejš s tím, že podobný incident rozhodně nelze bagatelizovat.

Poslanec má za to, že sice mohlo jít o špatný vtip, stejně tak ale také o výhružné chování. „V politice jde o dialog a řádnou demokratickou politickou soutěž.  Nelze ale bagatelizovat ani sociální kořeny dnešní rozjitřené nálady. Politici zprava do leva by měli obrátit pozornost veřejnosti k věcné diskusi nad problémy,“ napsal Dolejš.

„Reakce ochranky je věcí odborníků a určitě i vyšetřování.  Co mám ale také  za významné je, že onen muž z Chrastavy  získal díky téhle jeho bláznivině zbytečný šrám na celý život a ještě může být rád že ho při tom markýrovaném atentátu nesejmula ochranka. Takhle nelze postupovat ani proti hluché a slepé vládě ani prezidentovi, který se v den státního svátku vymezuje vůči pokrokářům. V  agresivitě totiž žádný pokrok není,“ dodal Dolejš.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Půjde „na pracák“? Šarapatka pomlouval, nadával. Teď se mu slova vracejí i s úroky

19:55 Půjde „na pracák“? Šarapatka pomlouval, nadával. Teď se mu slova vracejí i s úroky

Jedním z těch, kdo se do Senátu téměř určitě nepodívá, je kandidát TOP 09 Zdeněk Šarapatka, bývalý r…