V policii vládne blbá nálada, řekl lovec mafiánů Šlachta u Moravce

15.7.2012 1:21 odp.

Hosty první části Otázek Václava Moravce byli ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta a ředitel Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Policie ČR Tomáš Martinec. Diskutovali o škrtech v policii a úbytku policistů.

V policii vládne blbá nálada, řekl lovec mafiánů Šlachta u Moravce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta, šéf ÚOOZ

Martinec a Šlachta uvedli, že jsou zvyklí na diskreditační kampaně a výhružky, ať už od politiků či od médií. „Postupem času se trochu obrníte. Musíte někdy vysvětlovat některé věci doma svým blízkým, ale vždy nějaký takový útok ať na nás či naše kolegy vyjde tehdy, když se zabýváme nějakou zásadní kauzou,“ řekl Martinec.

Velké problémy způsobují škrty. „V policii je blbá nálada,“ prohlásil Šlachta. Při další snižování rozpočtů budou policisté nadále odcházet a Šlachta připomíná, že do něj se nejdřív investuje – a po jeho odchodu zbytečně. „Dva roky po sobě klesají příjmy policistů,“ souhlasí Martinec.

Podle Šlachty by se neušetřilo ani založením Národního kriminálního úřadu. „My si prostě musíme uvědomit, že vyšetřování kauz něco stojí,“ řekl Šlachta. Martinec uvedl, že jeho úřad stojí stát 300 milionů, vyšetřuje však kauzy za 86 miliard korun.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Sdělte prosím s kým jste schopni jít při volbách do nějaké/program/ koalice

Úspěch ve volbách/ v politice/ m.j.předpokládá,najít spojence ve stranách, které mají v programu podobné cíle,záměry a metody řešení,jinými slovy k prosazení se u voličů nestačí mít " jenom" pravdu v pohledu jak by se věc mohla lépe řešit,nýbrž přímo čím,jakými změnami lze ukončit současný děsivý úp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijde den...! Babiš bořil Sněmovnu. Skončil hrozivě

11:11 Přijde den...! Babiš bořil Sněmovnu. Skončil hrozivě

Sněmovní schůze ke kauzám hnutí STAN začala obsáhlým projevem lídra ANO Andreje Babiše. Ten věděl, ž…