VIDEO A takto nám ukradli vodu. Dvouhodinová obžaloba zprivatizovaného vodárenství

16.12.2016 20:05

Hostem Debatního klubu byl tentokrát makroekonom Radek Novotný, autor projektu Pravda o vodě. Novotný je člověkem, který se postavil v českém vodárenství nemravné privatizaci zisků a zestátnění nákladů a předávání monopolu vody do rukou cizinců.

VIDEO A takto nám ukradli vodu. Dvouhodinová obžaloba zprivatizovaného vodárenství
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čistička

„To, co se tady děje, je moderní forma kolonialismu. Když se do ekonomiky začínají prolínat gansterské praktiky a nefunkční schéma obranných mechanismů demokracie, tak se musím rozhodnout, zda stáhnu všechny půlky, nebo si řeknu, že se mi to nelíbí,“ řekl úvodem Novotný, který se snaží pomoci obcím udržet kontrolu nad vodou a nad tím, kde končí peníze vybrané od lidí za vodu. Dle jeho názoru mají končit v obnově místních vodárenských trubek a ne v zahraničí.

„Jde o nemravný tunel, který organizuje skupina fyzických a právnických osob za účasti politiků, a vede to ke škodě vodáren. A v tu chvíli jsem si říkal, že vydržím. Zavřel jsem se na týden do tmy a rozhodl jsem se neodejít,“ zmínil. Kdyby odešel, považoval by to za srabárnu.

„Voda patří do rukou státu, měst a obcí. V okamžiku, kdy z ní uděláme kšeft, bude z toho velký maglajs,“ myslí si a tvrdě si za tím jde. Podle jeho slov z toho projektu nemá de facto žádný hmotný prospěch. 

Ve svém rozhovoru se Novotný vrátil také do historie, kdy podle něj vše de facto způsobila naivita po listopadu 1989. „Vznikly okresní vodárny se záklopkou, že to musí jen města a obce. Následovalo to, že to nikdo nerespektoval. Koncerny ovládly vodárny a připravovaly se na to, že z nich vytáhnou zlaté vejce,“ zmínil Novotný. Podle jeho názoru pak existovali takzvaní naháněči koncernů. „Koncern pak řekne, o tom nic nevíme,“ zmínil. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

13:07 Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

REPORTÁŽ Ve čtvrtek 16. ledna se na Náměstí republiky v Praze uspořádal menší happening na podporu a…