VIDEO Američané, pozor, takto ničí ruský „otec všech bomb“. Je čtyřikrát silnější než vaše „matka“

16.04.2017 16:40

Američané nedávno v Afghánistánu použili „matku všech bomb“, svou největší nejadernou zbraň. Podle vládních zdrojů z Kábulu bomba zabila desítky teroristů Islámského státu v jeskynním komplexu. Agentura Reuters informuje o tom, že Rusové mají ve výzbroji nesrovnatelně silnější zbraň, než je „matka všech bomb“, až čtyřikrát silnější.

VIDEO Američané, pozor, takto ničí ruský „otec všech bomb“. Je čtyřikrát silnější než vaše „matka“
Foto: pixabay.com
Popisek: Test jaderné zbraně - ilustrační foto

Spojené státy poprvé v historii použily v bojové situaci svou nejsilnější nejadernou bombu - „Matku všech bomb" - známou také pod zkratkou GBU-43. Ruská federace má však k dispozici čtyřikrát silnější bombu, která je známá pod označením „otec všech bomb". Agentura Reuters uveřejnila video, které zachycuje účinky této bomby. Konstrukci této bomby Kreml důsledně tají.

Rusové tvrdí, že síla jejich bomby je srovnatelná se silou nukleárních bomb, ale na rozdíl od jaderných zbraní neničí životní prostředí. „Otec všech bomb“ obsahuje také chemikálii, která zapálí okolní vzduch a vytvoří v podstatě vakuum, kvůli němuž se udusí každý člověk v dosahu účinku bomby. Americká bomba namísto toho vyvolává zemětřesení. V dosahu srovnatelném s několika bloky obytných domů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

19:41 Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

Publicista Jiří Peňas, který se na webu Echo24 věnuje kultuře, napsal pár řádek o odvolaném řediteli…