VIDEO Američané, pozor, takto ničí ruský „otec všech bomb“. Je čtyřikrát silnější než vaše „matka“

16.04.2017 16:40

Američané nedávno v Afghánistánu použili „matku všech bomb“, svou největší nejadernou zbraň. Podle vládních zdrojů z Kábulu bomba zabila desítky teroristů Islámského státu v jeskynním komplexu. Agentura Reuters informuje o tom, že Rusové mají ve výzbroji nesrovnatelně silnější zbraň, než je „matka všech bomb“, až čtyřikrát silnější.

VIDEO Američané, pozor, takto ničí ruský „otec všech bomb“. Je čtyřikrát silnější než vaše „matka“
Foto: pixabay.com
Popisek: Test jaderné zbraně - ilustrační foto

Spojené státy poprvé v historii použily v bojové situaci svou nejsilnější nejadernou bombu - „Matku všech bomb" - známou také pod zkratkou GBU-43. Ruská federace má však k dispozici čtyřikrát silnější bombu, která je známá pod označením „otec všech bomb". Agentura Reuters uveřejnila video, které zachycuje účinky této bomby. Konstrukci této bomby Kreml důsledně tají.

Rusové tvrdí, že síla jejich bomby je srovnatelná se silou nukleárních bomb, ale na rozdíl od jaderných zbraní neničí životní prostředí. „Otec všech bomb“ obsahuje také chemikálii, která zapálí okolní vzduch a vytvoří v podstatě vakuum, kvůli němuž se udusí každý člověk v dosahu účinku bomby. Americká bomba namísto toho vyvolává zemětřesení. V dosahu srovnatelném s několika bloky obytných domů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Migraci nepůjde zastavit. Klima donutí. Hrozivá předpověď, přijde konec systému?

13:27 Migraci nepůjde zastavit. Klima donutí. Hrozivá předpověď, přijde konec systému?

Až stát přestane lidem vyplácet výpalné, bude zle. Historička Monika Rybová popsala, co nás čeká, až…