VIDEO „Ať žije Zeman! Ať žije Zeman! Ať žije Zeman!“ A prezident mával. To Praha dlouho nezažila

07.10.2015 6:45

„Ať žije Zeman, ať žije Zeman.“ Sborové skandování se v úterý večer neslo Prahou od Strakovy akademie. Tam prezident dorazil na jednání Bezpečnostní rady státu a pozdravit a podpořit jej před Úřad vlády přišli sympatizanti Bloku proti islámu a Úsvitu - Národní koalice.

VIDEO „Ať žije Zeman! Ať žije Zeman! Ať žije Zeman!“ A prezident mával. To Praha dlouho nezažila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman se zdraví s davem

Anketa

Schvalujete, že se Kalousek snaží blokovat Poslaneckou sněmovnu, aby si vynutil projednání opozičních návrhů?

14%
86%
hlasovalo: 7822 lidí

„V tuto chvíli, když se Evropa chová jako šílenci, musíme se začít chovat jako svéprávní lidé,“ vysvětloval novinářům během shromáždění před Strakovou akademií šéf Bloku proti islámu Martin Konvička. Účastníkům demonstrace pak vysvětlil, že právě do prezidenta republiky Miloše Zemana vkládá v tomto směru naděje.

Proto se prý také účastníci sešli před Úřadem vlády, kam měl na jednání Bezpečnostní rady státu prezident dorazit. Spolu s Konvičkou na akci mluvil i Miroslav Lidinský, válečný veterán a předseda hnutí Úsvit - Národní koalice.

„Základní problém je to, co nastane. Co nastane po našem přihlížení tomu, jak se devastují kulturní hodnoty, jak se devastují naše tradice, a tomu, co připravujeme našim dětem,“ dodal.

Po určité době před Strakovu akademii dorazil prezident Miloš Zeman, kterého účastníci akce přivítali aplausem. Když prezident vystoupil z vozu, ozvalo se mohutné skandování: „Ať žije Zeman.“ Prezident skupině podporovatelů zamával a zamířil na večerní jednání Bezpečnostní rady státu.

Podle premiéra Sobotky ho členové Bezpečnostní rady seznámili s aktuálními opatřeními týkajícími se migrace, tedy například s pomocí Maďarsku na posílení hranice. Česko podle premiéra nyní čeká na upřesnění maďarských požadavků. „Jsme připraveni vyslat vojáky a policisty. Byli bychom rádi, kdyby se této akce účastnili i Slováci a Poláci,“ dodal. Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) novinářům během zasedání BRS řekl, že Maďaři mají zájem především o techniku, ale i o více než 100 policistů.

Členové bezpečnostní rady měli na stole i Koncepci výstavby Armády České republiky, která určuje rozvoj českého vojska do roku 2025.

BRS si také vyslechla informace o řešení kauzy zkrachovalé firmy Viktoriagruppe, u které má stát zásoby nafty na dva dny. Vláda by měla podle Sobotky dostat do konce října informace o dalším postupu.

Bezpečnostní rada se zabývala i situací v muničním areálu ve Vrběticích ve Zlínském kraji. Ministr vnitra Milan Chovanec novinářům řekl, že platí slib, že do března bude munice ze skladů odvezena.

Fotogalerie: - Zavřít hranice

Před schůzí Bezpečnostní rady státu se před úřadem...
Před schůzí Bezpečnostní rady státu se před úřadem...
Martin Konvička
Před schůzí Bezpečnostní rady státu se před úřadem...
Před schůzí Bezpečnostní rady státu se před úřadem...
Před schůzí Bezpečnostní rady státu se před úřadem...

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Merkelová opět provolávala, jak je třeba trestat země, které nepřijmou uprchlíky. A polský ministr se už neudržel

9:45 Merkelová opět provolávala, jak je třeba trestat země, které nepřijmou uprchlíky. A polský ministr se už neudržel

V příštích týdnech bude v Bruselu dominovat téma pro období po roce 2020. Že budou diskuze skutečně …