VIDEO Bývalý policejní prezident: Migranti tu jsou, spousty, politici se jenom tváří, že ne. Vše se falšuje, já už nevěřím ani volbám

14.06.2017 15:29

Nevolená Evropská komise si dovoluje mentorovat Českou republiku, to je urážlivé. Pro TV ParlamentníListy.cz to řekl bývalý policejní prezident a šéf Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný. Ten míní, že jediným východiskem ze stále horší situace je vystoupení z EU a zadrátování českých hranic.

VIDEO Bývalý policejní prezident: Migranti tu jsou, spousty, politici se jenom tváří, že ne. Vše se falšuje, já už nevěřím ani volbám
Foto: Radim Panenka
Popisek: Bývalý policejní prezident Stanislav Novotný

Evropská komise kvůli porušování mechanismu přerozdělovacích kvót na migranty v EU zahajuje s Českou republikou, Polskem a Maďarskem řízení pro porušení unijní legislativy.

„Lidé, kteří nejsou demokraticky zvoleni, si nás dovolují takovým způsobem mentorovat. To je pro mě urážlivé. Pro mě je vlastně celá Evropská unie nesmysl, my se z ní musíme nějakým způsobem dostat, vyvléct se z toho, protože je to pro nás jen závaží,“ komentuje Stanislav Novotný naštvaně.

Za postupem české vlády, která chování evropských institucí odporuje, vidí jen snahu zalíbit se voličům. „Jde samozřejmě jen o volby, doposud nedělali vůbec nic! Víme, že se tady pohybuje mnoho nelegálních migrantů, a všichni mlčí, všichni se tváří, že tady nikdo není. Takže velmi potichu souhlasí a speciálně pan Sobotka se může uvrtět ocasem, když se dostane do Bruselu,“ pokračuje někdejší šéf české policie.

Anketa

Je vám líto Bohuslava Sobotky?

4%
96%
hlasovalo: 16010 lidí

Evropa je podle Novotného obrovsky ohrožena. „Vzniká tady nějaká armáda v našem zápolí a my ji nejsme schopni kontrolovat. Lidé z tajných služeb a policejních sborů jsou naštvaní a bojí se cokoli říct proti politikům, kteří jsou drženi nadnárodními monopoly,“ má jasno.

„Ti politici vědí, že mají ještě šanci přežít další léta ve svých funkcích, ale naštvanost je obrovská i u lidí, kteří vědí, o čem mluví. Evropa je prostě v obrovském ohrožení a my bychom měli dělat všechno pro to, aby na sever od Alp bylo aspoň trošku bezpečně,“ navrhuje.

Recept na současnou krizi je podle jeho slov jednoznačný. „Přestat platit a vystoupit z Evropské unie, netvářit se, že z EU dostáváme nějaké prostředky, protože to jsou naše prostředky. Nejsou pana Junckera, nejsou paní Merkelové. Jsou to prostě naše peníze. Měli bychom se začít zařizovat po svém,“ vyzývá pro TV ParlamentníListy.cz Stanislav Novotný.

„Jestliže po nás například někdo chce, abychom zvýšili rozpočet na zbrojení, proč ne? Ale budeme podporovat české firmy, české zbrojovky. Zadrátujeme si svoje vlastní hranice, budeme se bránit na svém vlastním území a nebudeme se spoléhat, že za nás udělá něco někdo, koho vůbec nejsme schopni kontrolovat. Uvědomme si ještě jednou, Evropská komise není nikým z nás volena,“ upozorňuje.

Exšéf české policie nesouhlasí ani s tím, že kupříkladu Francouzi vybrali volbou Emmanuela Macrona prezidentem opačný směr. „Upřímně řečeno, já už nevěřím ani volbám. Myslím si, že všechno lze zkreslit tak jako průzkumy veřejného mínění,“ konstatuje skepticky.

„Když se zamlčuje to, že třeba v Paříži je milionová demonstrace – a média mlčí – jde o vážný signál, že jsme v ohrožení. Demokracie je v ohrožení ve velkém. Věci se falšují. Začíná to u médií a končí to u politických rozhodnutí,“ je přesvědčen.

Řešením prý je, aby se začali lidé ozývat odspodu. „Každý někde bydlí, každý je odněkud a my mu musíme vysvětlovat, že se zpronevěřuje na svém vlastním národě. Má to řešení v tom, že začneme zpátky posilovat národní státy. Je nutné zahájit druhé národní obrození. Nepřejeme si žádný z extrémů. Ani extrém napravo typu Pravého sektoru, ani druhý extrém, jakým je právě Evropská unie. Musíme posilovat vlastní sebevědomí, vlastní národní stát, vlastní suverenitu,“ dodává pro TV ParlamentníListy.cz Stanislav Novotný.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

aktivistická politika STAN

To jste zhodnotil přesně, i já jsem z vývoje hnutí jako její (nyní už bývalý) volič zklamaný. Čím ale mslíte, že to je, že se tak odchílila od svých kořenů? Je za tím nové vedení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

17:56 Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela nejdříve v neděli, tedy den po volbách, v pořadu Otázky Václ…