VIDEO Dánská ministryně pro migraci šla navštívit uprchlíky. Ti ji místo toho napadli. Utíkala jako o život

04.11.2017 21:26

Dánská ministryně pro migraci a integraci Inger Stojberg vyrazila na návštěvu azylového střediska Sjalsmark. Její ochranka měla co dělat, aby svou šéfku udržela v bezpečí. Informovala o tom řada dánských médií, mezi nimi i server dánského deníku BT.dk. Ministryně z azylového centra skoro utíkala.

VIDEO Dánská ministryně pro migraci šla navštívit uprchlíky. Ti ji místo toho napadli. Utíkala jako o život
Foto: ReproFoto: Youtube
Popisek: Dánská ministryně pro migraci a integraci Inger Stojberg při incidentu v centru pro uprchlíky.
reklama

Ministryně pro migraci a integraci Inger Støjberg návštívila azylové středisko Sjælsmark. Členka vlády si promluvila s rodinou, která nezískala v Dánsku azyl a čekala na deportaci ze země. Po skončení rozhovoru členka dánského kabinetu vyšla z azylového domu a nestačila se divit. Přede dveřmi stála skupina asi 40 rozezlených azylantů, kterým se nelíbilo, že ministryně mluvila především s jednou rodinou. Dav rozezlených žadatelů o azyl čekal také na deportaci a chtěli to ministryni spočítat.

Atmosféra začala houstnout. Ozval se křik, nadávky, a kdyby ministryni neobstoupila ochranka a policie, nezle vyloučit, že by došlo i k fyzickému napadení členky vlády. Inger Støjberg se po strkanici dostala do svého vozu a myslela si, že je v bezpečí. Jenže ještě neměla tak úplně vyhráno. Neúspěšní žadatelé o azyl ministerské auto obstoupili a bránili řidiči v odjezdu. Jeden z odmítnutých žadatelů dokonce skočil na kapotu.

Pro ministryni to nakonec dopadlo dobře, z azylového střediska v pořádku odjela. Po návratu domů o celém incidentu informovala na sociální síti Facebook. Své ochrance i dalším bezpečnostní složkám poděkovala za to, jak profesionální práci odvedli v napjaté situaci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ne, Češi, to si rozhodovat nebudete, to rozhodne EU. Svoboda slova? Čas ozvat se je do úterka

17:10 Ne, Češi, to si rozhodovat nebudete, to rozhodne EU. Svoboda slova? Čas ozvat se je do úterka

Evropská unie se hodlá zaměřit na úpravu práva regulujícího svobodu projevu. Bez ohledu na postoje j…