VIDEO Farage včera opět řádil v Evropském parlamentu. Merkelová jen zírala do prázdna

8. 10. 2015 10:31

Šéf britské euroskeptické strany UKIP Nigel Farage včera vystoupil s tradičně kritickým projevem v Evropském parlamentu. Odsoudil volání německé kancléřky Merkelové a francouzského prezidenta Hollandea po větší integraci a vyjádřil přesvědčení, že se Britové v referendu rozhodnou pro vystoupení z EU.

VIDEO Farage včera opět řádil v Evropském parlamentu. Merkelová jen zírala do prázdna
Foto: Archiv
Popisek: Václav Klaus a Nigel Farage
reklama

Anketa

Která skupina europoslanců dělá v Evropském parlamentu svou prací největší čest České republice?

hlasovalo: 12521 lidí

Farage v úvodu svého asi tříminutového vystoupení poznamenal, že evropská integrace měla v počátcích své opodstatnění, protože jejím cílem bylo omezit vliv Německa po druhé světové válce. „Celý tento proces se však později vydal naprosto špatným směrem. V Evropské unii již nejde o mír, ale především o moc,“ připomněl Farage výrok bývalého britského labouristického premiéra Tonyho Blaira z loňského roku. Poté přední euroskeptik kritizoval přímo francouzského prezidenta Hollandea, když výsměšně konstatoval, že postavení Francie v partnerství s Německem je podřadné, a její možnost samostatně rozhodovat se rovná fakticky nule.

Jeho výtky však směřovaly především na adresu německé kancléřky Merkelové, jejíž souhlas s přijetím až 1,5 milionu uprchlíků označil za nejhorší politické rozhodnutí v posledních padesáti letech. „Osmdesát procent z přicházejících uprchlíků nejsou vůbec Syřané. Ve skutečnosti jste tak otevřela dveře mladým ekonomickým migrantům mužského pohlaví, již mají často velmi násilnické způsoby. Tedy přesně opak toho, co byste očekávali od uprchlíků. Toto není Evropa míru, ale Evropa naprostého rozdělení. Je směšné, že nyní chtějí Hollande a Merkelová více Evropy, když stávající stav je tristní. Chtějí více Evropy, tedy i opakování starých chyb,“ hřímal Farage za souhlasného potlesku, ale i odmítavého „bručení“.

Na závěr svého bouřlivého vystoupení se Farage dotkl také referenda, ve kterém se budou Britové rozhodovat, jestli by jejich země měla i nadále zůstat součástí EU. „Naštěstí je tady světlo na konci tunelu, které se jmenuje britské referendum. Politika paní Merkelové a pana Hollandea činí Brexit pravděpodobnějším. Doufám, že odchod Velké Británie z Evropské unie bude začátkem konce EU,“ uzavřel Farage své vystoupení.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidé od Klause ml. zatápí kolem Jourové. Tohle totiž řekla o Polsku a Maďarsku

22:24 Lidé od Klause ml. zatápí kolem Jourové. Tohle totiž řekla o Polsku a Maďarsku

Na facebooku Trikolóry vyšlo stanovisko strany k situaci v Maďarsku a v Polsku. „Je ostudné, když vý…