VIDEO Kretén, arogantní dement. Čmoudi. Kalousek a korupce. Hulení, posadil se před lid Dominik Feri

24.08.2017 10:17

Teplický zastupitel za TOP 09 a volební naděje této strany Dominik Feri zavítal na debatu do Malostranské besedy. A stálo to za to...

VIDEO Kretén, arogantní dement. Čmoudi. Kalousek a korupce. Hulení, posadil se před lid Dominik Feri
Foto: Hans Štembera
Popisek: Teplický radní Dominik Feri

Hned na úvod konstatoval, že by politika měla konečně být sexy. Zatím to tak není, ale za pár let by se to mohlo změnit, pokud na tom budeme už teď pracovat. Už teď je třeba pracovat na tom, aby se mladí lidé zajímali o politiku. Mnozí rodiče své potomky nabádají, že politika je svinstvo, nemusí se o ni zajímat. A když už se o politiku mladí lidé zajímají, rodiče jim říkají, aby si počkali, až budou starší a budou mít nějaké zkušenosti.

V rozhovoru došlo i na marihuanu. Feri prohlásil, že přísné zákazy v případě měkkých drog nikam nevedou.

„Restrikce nikam nevede, u měkčích drog. Teď jsme vázaní mezinárodním právem, protože jsme ratifikovali mezinárodní smlouvy o omezování omamných látek, ale postupně se ukazuje, že vlastně na tý mezinárodní scéně, jako je třeba OSN a tak, tak tam už se dávají do pohybu jistý síly, že třeba do budoucna by marihuana nemusela být tak přísně regulovaná. a to by se mi docela líbilo,“ prozradil. O legalizaci užívání marihuany ale nechtěl tak úplně mluvit. „Nemyslím si, že by pan předseda byl tak úplně nadšenej,“ poznamenal Feri se smíchem.   

Anketa

Co by měla udělat ČSSD v prezidentské volbě?

hlasovalo: 8058 lidí

„Čmoudi a arogantní kreténi“

Mladý politik také ukázal, že má rád sebeironii a černý humor. Sám má tmavší pleť, protože má etiopské předky přes dědečka, a je rád, že xenofobní tlaky v České republice už konečně trochu povolily. Jedinou výjimkou snad byl zastupitel z Hodonína za Řád národa Roman Sedlačík, který zavolal na dva černochy procházející se po městě policii. „Samozřejmě doufám, že je ověřili, čmoudy,“ zasmál se Feri v nadsázce. Mimo tento hodonínský případ se ale prý ukazuje, že uprchlická krize přestává být tím nejdůležitějším tématem, přestože si na tomto tématu „hodně lidí honí triko a snaží se vytvořit nenávist“, konstatoval mladý muž. Sám si dává pozor na to, aby nesklouzl k populistickým nesmyslům o tom, že migranty je třeba střílet, uzavřít hranice a tak podobně.

Feri studuje na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a v tomhle prostředí není zvláštní, že je někdo politicky aktivní. I mladé politiky však „přičuchnutí k moci“ ohrožuje.

„Politika lidi blbne ve smyslu, že se z tebe stane kretén. To se fakt strašně stává a já se s tím snažím bojovat tím, že jezdím z té Prahy. Dost mladých politiků, kteří se dostanou do nějaké funkce, tak se z nich pak stane arogantní dement. A nejhorší je ten pocit, že já jsem nenahraditelnej. To je věc, která ohrozí úplně každého,“ upozornil Feri.

Jemu samotnému prý pomáhají rodiče stát nohama na zemi a varovat ho, když mají pocit, že něco přehání.

Veselo bylo, když přišla řeč na téma korupce. „Fakt je zase, že ty máš dobrýho učitele. Protože pokud vím, tak na Kalouska nikdy nic neprasklo,“ poznamenal moderátor směrem k Ferimu. „Bože... Máš pravdu, nebyl nikdy odsouzen,“ řekl Feri s mírnými rozpaky. „A předpokládám...“ začal větu, kterou za smíchu publika přerušil moderátor slovy: „To nevim, jestlis zachránil.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do kauzy ruského vměšování do amerických prezidentských voleb promluvila těžká váha: Vím, kdo a proč to udělal!

16:45 Do kauzy ruského vměšování do amerických prezidentských voleb promluvila těžká váha: Vím, kdo a proč to udělal!

Do kauzy hackerských útoků na centrálu Demokratické strany a údajného zasahování do prezidentských v…