VIDEO Lůza vládne! Odpůrci Zemana nesli na Hrad velké srdce, padla silná slova

17.12.2017 20:44

V předvečer úmrtí prezidenta Václava Havla se konal již třetí ročník tradičního pochodu za svobodu a demokracii „Srdce na Hrad“, který tento rok nese podtitul „Pochod na Hrad s prezidentskými kandidáty“. Spoluorganizátorka akce Eugenie Číhalová upozornila, že naše společnost se postupně přesouvá od demokracie k lůzokracii.

VIDEO Lůza vládne! Odpůrci Zemana nesli na Hrad velké srdce, padla silná slova
Foto: Hans Štembera
Popisek: Přehlídka Hradní stráže na třetím nádvoří Pražského hradu v rámci Dne ozbrojených sil

Vyráželo se z náměstí Jana Palacha až na Pražský hrad. Podle organizátorů cílem celé akce je apel na to, aby republika byla stále zemí Václava Havla, Jana Palacha, Milady Horákové, Tomáše G. Masaryka, nikoli Gottwalda, Zápotockého, Husáka, Zemana a Babiše nebo Okamury.

Eugenie Číhalová, spoluorganizátorka pochodu ve svém projevu upozornila na to, že vždy bylo a bude okolo nás mnoho těch, kteří se nám nebudou líbit. „A je jen na nás, abychom dokázali rozlišit totální zlo od totální neschopnosti a tyto dvě věci oddělit, tak abychom striktně odmítali jakékoliv zlo kolem nás, ale ne jenom kolem nás, ale i daleko za hranicemi a ze všech sil se proti němu postavili,“ pronesla Číhalová s tím, že zdůraznila, že neschopnost jedinců, kteří se nacházejí kolem nás, je možné odstranit jedině volbami. „Zvolili jsme si způsob prezidentské volby, takový, jakým budeme volit svého prezidenta již podruhé. A naše volba rozhodne, budeme-li propříště srdce již na Hradě mít či ho tam budeme nadále nosit tak jako dnes,“ pokračovala a doplnila, že srdce tam již jednou bylo. Podle ní to nebudeme mít za tři týdny jednoduché. „Budeme vybírat srdce, které budou tlouci pro nás, pro naše děti a pro naši budoucnost,“ upozornila a varovala před současným stavem společnosti.   

„My se pomalu suneme od demokracie k lůzokracii za vydatné pomoci těch, kteří tento volný pád podporují,“ důrazně pronesla. Za volný pád považuje postupný pád společnosti na okraj propasti. Podle ní jsme ještě na dno nedopadli, ještě padáme. Společnost podle Číhalové ale musí okamžitě otevřít křídla a odmítnout klesnout až na dno.  

„Pojďme tedy roztáhnout křídla a vzepřít se tomu nekonečnému pádu. Té lůzokracii, která nás unáší někam na východ. Někam, kde jsme již byli a znovu dopadnout nechceme.“ Na závěr svého projevu vyzvala přítomné, ať lidé volí prezidenta srdcem a s vírou, že to srdce nám na Hrad zase navrátí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…