VIDEO Molotovovy koktejly, hořící autobus a mladíci řvoucí Alláhu Akbar. Ve Francii bylo zase jednou pořádně horko

05.08.2016 20:51

V pařížském předměstí Saint-Denis se znovu rozhořely plameny. Čtvrť, která si ještě dobře pamatuje hořící auta z nepokojů v roce 2005. Noc co noc tehdy na ulicích hořely desítky aut. Nedávno se plameny do čtvrti vrátily. Skupina mladých mužů donutila zastavit jeden z městských autobusů, vyhnali z něj řidiče i cestující a za pokřiku Alláhu Akbar autobus zapálili.

VIDEO Molotovovy koktejly, hořící autobus a mladíci řvoucí Alláhu Akbar. Ve Francii bylo zase jednou pořádně horko
Foto: wikipedia
Popisek: Francouzská vlajka.
reklama

Kloubový autobus linky číslo 170 skončil před pár dny v noci v plamenech. Vinu na tom měla skupina mladíků, která v noci přehradila jednu z ulic popelnicemi, donutili linkový autobus zastavit a vyhnali z něj jak řidiče, tak všechny cestující. Poté autobus s pomocí Molotovových koktejlů zapálili. O útoku informoval server deníku Le Parisien. Server britského deníku Daily Express navíc uveřejnil videonahrávku celého zločinu, kterou zřejmě pořídil pozorovatel v některé z okolních budov.

Celou zprávu ve francouzštině naleznete zde

Z videa je zřejmé, že mladí muži, kteří demolují městský autobus, při svém vandalském počínání volají Alláhu Akbar (Alláh je veliký). Útočníci napřed vymlátili okna a posléze do něj vhodili několik Molotovových koktejlů. Autobus začal hořet, posléze se ozval výbuch a autobus se rozpadl na dvě části. Na místo byly přivolány hasičské jednotky a požár dostaly pod kontrolu.

Celou zprávu v angličtině naleznete zde

Policie případ šetří, ale prozatím se v podávání informací omezila jen na konstatování, že motiv útočníků není znám. Za štěstí lze považovat skutečnost, že při útoku nebyl nikdo zraněn. K útoku však došlo ve velmi rozjitřené době, kdy se země vzpamatovává z teroristického činu v Nice a z vraždy katolického kněze, kterou mají na svědomí bestiální útočníci Islámského státu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

20:13 Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

Komentátorka Karolina Stonjeková varuje před vlnou „nových mladých komunistů“. Avšak nemyslí jimi čl…