VIDEO Musíte vidět. Rozzuřený majdanista Peszynski svolává protest proti ruským zločincům a gangsterům

30.04.2018 17:05

Zločinci. Gangsteři. Ruský imperialismu. Postavme se na odpor. Takto ostře burcuje aktivista Tomasz Peszynski známý svým silným odporem k Rusku. Peszynski uvedené výrazy použil na video z pražského Václaváku, kam prý svolává protest proti Nočním vlkům, ruským motorkářům.

VIDEO Musíte vidět. Rozzuřený majdanista Peszynski svolává protest proti ruským zločincům a gangsterům
Foto: Facebook.com
Popisek: Aktivista Tomasz Peszynski
reklama

“Chtěl bych vám něco říct,” začal zlehka protiruský aktivista Tomasz Peszynski na svém facebookovém profilu, kde zveřejnil video z Václavského náměstí v Praze. V záznamu se postupně značně emotivně rozjel a vyzýval k lidi, aby se přišli postavit na odpor ruským motorkářům z klubu Noční vlci, které označil za širitele ruského imperialismu a zločince.

Lidé by se podle něho neměli bát a stejně jako v roce 1968 se postavit na odpor imperialistům na ruských tancích. “Sice nemají tanky, ale účel cesty je stejný,” popisuje emotivně Peszynski.

“Za týden přijedou do Prahy Noční vlci, ruský zločinecký gang podporovaný Putinem, který propaguje ruský imperialismus. Budou tady zase jezdit možná na Václavském náměstí. Každopádně určitě budou jezdit po Praze a já s vámi mluvím dnes z Václavského náměstí, kde před 50 lety někteří z vás nebo naši dědové a otcové se nebáli ruských tanků a s holýma rukama, s vlajkama a ničím jiným, šli proti ruským tankům a nebáli se Rusů,” vyprávěl aktivista na kameru.

Nechápe, proč některé lidi, které zval na protest proti Nočním vlkům, se prý bojí. “Mluvím o tom proto, že jsem začal shánět lidi na akci proti Nočním vlkům a od spousty z nich jsem se dozvěděl, že se bojí těchto ruských motorkářů, těchto ruských gangsterů. Já se ptám, proč se jich bojíte? Nebojte se jich! Když naši dědové, otcové a ti starší z vás jste se před 50 lety nebáli ruských tantků a tady jste se jim postavili na odpor. Já vám říkám, postavte se jim na odpor znova!” burcuje. 

“Oni sice nemají tanky, mají jenom motocykly, ale jedou tady ze stejného důvodu. Jedou tady šířit ruský imperialismus, vměšování do České republiky. Jsou to zločinci, podporuje je česká pátá kolona, podporují je fašisti a podporují je komunisti. Jestli vám záleží na demokracii a svobodě, tak se nebojte proboha lidi, nebojte se, nic vám neudělají! Přijdeme a postavíme se jim na odpor, budeme proti nim protestovat a nebudeme se jich bát. Točím toto video proto, že na Facebooku umí psát výzvy každý a já vám ukazuju sebe, svůj obličej, jsem Tomasz Pezsynski, a říkám, že se nebojím Rusů a postavím se na začátku května Nočním vlkům. A ptám se vás, jestli půjdete se mnou. Jestli se bojíte někoho, koho se bát  nemusíte, anebo jestli máte odvahu bránit svobodu a demokracii. Doufám, že se uvidíme 7. května na akci proti Nočním vlkům!” dodal Tomasz Peszynski.

Ruští motorkáři z klubu Noční vlci dorazí počátkem května do České republiky už poněkolikáté. Pravidelně se vydávají na jízdu Evropou, v rámci které oslavují vítězství nad hitlerovským Německem. K motocyklové tour “Cesty vítězství” se často přidávají další motorkáři z evropských zemí a Rusů je v několikasetčlenné motokoloně zpravidla minimum. Většinu jejich progamu každoročně tvoří pokládání věnců k pomníkům padlých Rudoarmějců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Láme se chleba, řekl Prymula. Nakažené sestry? Možná jinak. A temná informace o viru u nás

12:02 Láme se chleba, řekl Prymula. Nakažené sestry? Možná jinak. A temná informace o viru u nás

Epidemiolog Roman Prymula by měl odejít z čela Ústředního krizového štábu, neboť by se měl věnovat p…