VIDEO Na Babišově mítinku tekla krev. Důchodkyně na zemi

18.5.2022 2:03 odp. | Reportáž

Třetí den obytňákového putování Andreje Babiše po jižní Moravě má zatím bezkonkurenčně nejdramatičtější průběh. V krajské metropoli na Zelném rynku došlo mezi fanoušky a odpůrci expremiéra k bitce, která vyvrcholila krvavým zraněním jedné z Babišových fanynek.

VIDEO Na Babišově mítinku tekla krev. Důchodkyně na zemi
Foto: Radim Panenka
Popisek: Rozseknutá ruka Babišovy fanynky na mítinku v Brně

Mítink Andreje Babiše na brněnském náměstí měl mít tradiční podobu setkání a autogramiády.

Stejně jako v minulých dnech na něj ale v souladu s povzbuzováním na sociálních sítích dorazili i odpůrci předsedy ANO.

Nejprve vše probíhalo v klidu. Vedle spořádané fronty čekajících u stolku trojice žen vyvěsila protibabišovský transparent „Babiš na Hrad, ale Mírov“. Pak je doplnili tři muži s píšťalkami.

Po překřikování a výzvách, ať se odeberou za svými kandidáty a neobtěžují zde zájemce o knížku, se několik sympatizantek expremiéra zmocnilo jednoho z transparentů, který vysvětloval, jak Babiš „maká“ pro sebe. Transparent skončil na zemi.

Atmosféra na náměstí začala houstnout, jeden z příznivců expremiéra volá doposud nepřítomnou policii. „Lidi si přišli v poklidu pro knížku a oni je neochrání,“ podivuje se. Do toho stále zaznívalo překřikování a Babišovi odpůrci mocně duli do píšťalek.

Ve vypjaté atmosféře byla jedna z čekajících na knížku sražena k zemi a skončila s krvavě rozseknutou rukou. „To jste si udělala sama,“ rozkřikla se na ni druhá strana, zatímco druhá kolegyně zraněné mávala před očima karikaturou Andreje Babiše.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

18:20 „Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

Někdejší elitní policista Robert Šlachta, který se proslavil především policejním zásahem na Úřadu v…