VIDEO Pracovník obchodní inspekce urážel při kontrole vietnamského obchodníka, pak mu jednu natáhl. Hrozí mu až tři roky

11.08.2019 15:18

Jeden z kontrolorů České obchodní inspekce dorazil v polovině dubna tohoto roku k jednomu vietnamskému obchodníkovi na obhlídku. A podle Českého rozhlasu obchodníka praštil. Policisté prý napřed nechtěli celou věc řešit, ale státní zastupitelství celou věc dostalo před soud. Agresivnímu kontrolorovi teď hrozí až tři roky vězení.

VIDEO Pracovník obchodní inspekce urážel při  kontrole vietnamského obchodníka, pak mu jednu natáhl. Hrozí mu až tři roky
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

„Mohu říci, že už je v té věci nařízeno hlavní líčení a je na dotyčného podaný návrh na potrestání pro tři přečiny – pro ublížení na zdraví, výtržnictví a poškozování cizí věci,“ řekla okresní státní zástupkyně jindřichohradeckého zastupitelství Yvetta Švecová.

Prodejce Šona Chunga nazlobilo, když člen obchodní inspekce odhazoval před jeho obchodem cigaretové nedopalky a plival před obchodem.

„Myslím si, že to nebylo z mé strany moc diplomatické, když jsem ho upozornil: ‚Nedělejte mi tu nepořádek.‘ A taky jsem za to od pana inspektora schytal větu v přesném znění: ‚Uklidni se, Vietnamčíku.‘ To už jsem vnímal extra negativně. Moje bezprostřední reakce byla taková, že jsem si vytáhnul mobil a snažil jsem se tohle chování zdokumentovat,“ popsal.

V tu chvíli věci nabraly nečekaný spád. Kontrolor obchodníkovi vyrazil mobil z ruky a dal mu facku, což bylo naprosto nepřijatelné chování. Video z incidentu přinesla Česká televize. Záznam koluje po sociální síti Facebook.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...

21:02 Zeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek opět promluvil k českým divákům na TV Barrandov o svých názorech na…