VIDEO Putin na Rudém náměstí: Zachránili jsme svět před Hitlerem. Dochází k pokusům tuto pravdu překroutit, ale my to nedovolíme

09.05.2018 14:44 | Zprávy

Rusko si připomíná konec druhé světové války. 73. výročí ukončení bojů bylo tradičně oslaveno na Rudém náměstí velkou vojenskou přehlídkou, které přihlížel i ruský prezident Vladimir Putin. Ten mimo jiné prohlásil, že Sovětský svaz zachránil Evropu a svět před hrůzami fašismu, ale dnes bohužel dochází k pokusům překroutit tuto pravdu. Putin však něco takového nechce dovolit.

VIDEO Putin na Rudém náměstí: Zachránili jsme svět před Hitlerem. Dochází k pokusům tuto pravdu překroutit, ale my to nedovolíme
Foto: Oficiální twitterový účet Vladimira Putina
Popisek: Prezident Ruské federace Vladimir Putin

Vždy 9. května si Sovětský svaz a nástupnická Ruská federace připomínají konec druhé světové války, které se v Rusku říká Velká vlastenecká válka. Probíhala od poloviny roku 1941 do roku 1945. Do roku 1941 byly Stalinův Sovětský svaz a Hitlerova třetí říše spojenci. Společně rozdrtily Polsko.

Ale když Adolf Hitler obrátil zbraně proti svým někdejším spojencům, miliony Rusů nastoupily do boje, který byl pro ně nakonec vítězný. Miliony Rusů v něm hrdinně položily své životy za osvobození své vlasti a nemalé části světa od nacismu. Rusové celá desetiletí používají spíše termín „fašismus“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Tomio Okamura byl položen dotaz

Preferenční hlasy

Dobrý den, jak si vysvětlujete, že víc hlasů dostal třeba pan Rajchl nebo i váš bratr? A vůbec, že jste ve volbách celkově jako strana oslabili? Kde je podle vás chyba? Uvažujete třeba o tom, že byste skončil jako předseda?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Cosi jí podstrčili, rychle to šlo ven.“ Nová vlna kolem Turka i redaktorky

20:30 „Cosi jí podstrčili, rychle to šlo ven.“ Nová vlna kolem Turka i redaktorky

Kauza kolem Filipa Turka dál sílí. Po článcích Deníku N zveřejnila iniciativa Štít demokracie vlastn…