VIDEO Tajemný muž Hamáček: Nepustíme sem nikoho, kdo nebude dodržovat naše pravidla!

26.09.2021 17:57

Šéf ČSSD Jan Hamáček je bytostně přesvědčen, že sociální demokraté ve volbách uspějí a udrží se v Poslanecké sněmovně. Napomoct tomu může další volební klip, v němž se Hamáček objevuje v dlouhém kabátě, který by mu mohli závidět i šerifové z klasických westernů. „Nepustíme sem nikoho, kdo nebude dodržovat naše pravidla, nebo je bude chtít měnit. Naši kulturu a tradice si musíme zachovat. Tečka,“ zaznívá mimo jiné jasně od předsedy ČSSD.

VIDEO Tajemný muž Hamáček: Nepustíme sem nikoho, kdo nebude dodržovat naše pravidla!
Foto: repro Facebook, BR
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček

Předseda ČSSD Jan Hamáček vyrazil do poslední fáze kampaně s novým předvolebním klipem.

Rozvážně v něm kráčí ulicí v dlouhém kabátě, který by mu mohli závidět i šerifové z klasických westernů.

„Celý můj život je o hledání. Stále někde hledám klíče, psa nebo nějaká řešení,“ praví Hamáček hned na úvod klipu. „Ne vždycky je to nejjednodušší a nejrychlejší řešení to nejlepší,“ doplní obratem.  

Anketa

Jste pro zákaz prodeje aut se spalovacími motory v roce 2035, jak chce EU?

1%
hlasovalo: 19290 lidí
Podle stávajícího předsedy ČSSD a ministra vnitra si Česko muselo projít dobou temna, aby zjistilo, že teď je tu šance na nový rozvoj celé republiky.  Ale nebude to snadné. Hamáček podle svých vlastních slov rozhodně není naivní a nevěří, že všechno půjde jako po drátkách.

„Chci být tady od toho, aby nám nikdo nesebral jistoty, na které jsme zvyklí. Důchod přijde včas, u doktora neplatíme, sanitka přijede vždycky, policie a hasiči taky. Nechci, aby tyhle jistoty byly pomíjivý,“ zdůrazňuje Hamáček.

Politika podle něj není o moci, ale o umění hledat kompromis na straně jedné, ale také o stání si na svém ve věcech, které člověk považuje za důležité, na straně druhé.

„Nebylo snadný vyhostit od nás tolik Rusů. Ale jsme v právu a našli jsme konečně odvahu. Nebylo snadný čelit poprvé v historii světové pandemii a zajistit bezpečnost a nouzový chod státu. Nebylo snadný dostat naše lidi z Afghánistánu,“ vypočítává na videu Hamáček problémy, s nimiž se jako ministr vnitra a v jednu chvíli také ministr zahraničí musel popasovat.  

Zdůrazňuje také, že lidem neslibuje vzdušné zámky, ani nižší daně všem. Rozhodně ne těm nejbohatším.

Anketa

Co chcete od příští vlády nejvíc?

hlasovalo: 27493 lidí
Chce se ale postarat o to, aby Česko i nadále zůstávalo v první desítce nejbezpečnějších zemí světa.

„Nepustíme sem nikoho, kdo nebude dodržovat naše pravidla, nebo je bude chtít měnit. Naši kulturu a tradice si musíme zachovat. Tečka,“ zaznívá jasně od předsedy ČSSD.

Odevzdáním hlasu sociálním demokratům ve volbách podle Hamáčka lidé změní svůj osud, protože ČSSD usiluje o to, aby se celá republika posouvala stále kupředu.

Po chvíli se Hamáček v klipu objeví v tradičním červeném svetru a prohlásí: „Já nepřevlékám kabáty ani svetry. Váš Honza Hamáček,“ rozloučí se nakonec ve volebním klipu šéf ČSSD a odchází spolu se svým psem vstříc zapadajícímu slunci.

Moderátor Václav Moravec v ČT představil poslední průzkum společnosti Kantar, který naznačil, že ČSSD balancuje na hranici vstupu do Sněmovny s předpokládanými 4,5 procenty hlasů voličů. Pro vstup je třeba získat alespoň 5 procent, ale je třeba počítat i se statistickou odchylkou.

Hamáček v rozhovorech pro novináře i ve všech svých předvolebních vystoupeních stále zdůrazňuje, že sociální demokraté ve Sněmovně zůstanou a budou dál hájit zájmy všech poctivě pracujících zaměstnanců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Teď už na život a na smrt. Foldyna varuje před pětikoalicí. A řeči o Zemanovi? „Džamile“ zabalit věci a poslat ji zpět

10:46 Teď už na život a na smrt. Foldyna varuje před pětikoalicí. A řeči o Zemanovi? „Džamile“ zabalit věci a poslat ji zpět

Progresivismus proti zastáncům tradic. Tak vidí poslanec Jaroslav Foldyna (SPD) aktuální politický s…