VIDEO Viktor Orbán se se Sorosem nepáře. Po Maďarsku rozvěsil tyto plakáty

10.07.2017 19:41

Maďarský premiér Viktor Orbán spustil kampaň, která očerňuje jeho ideologického soka, miliardáře a finančníka George Sorose. Soros je na plakátech líčen jako nepřítel maďarského lidu a zároveň jako propagátor ilegální migrace do Evropy. Billboardy se Sorosovým obličejem na modrém pozadí zároveň doprovází i televizní reklama.

VIDEO Viktor Orbán se se Sorosem nepáře. Po Maďarsku rozvěsil tyto plakáty
Foto: Repro, YouTube
Popisek: Plakát z kampaně Viktora Orbána proti Georgi Sorosovi

Kampaň, jejímž heslem je věta „Nedovolte, aby se Soros smál naposled“, si podle webu televize CNBC vyžádala kritiku. Kritici tvrdí, že připomíná antisemitské scény známé z plakátů třicátých let 20. století. Ty zobrazovaly Židy jako politické manipulátory. Kampaň, kterou zadal Orbánův Fidesz, se rovněž dostala pod palbu ze strany mezinárodní komunity. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu maďarskou vládu vyzval, aby „dopady kampaně, která zasévá nenávist a strach, přehodnotila“. Jeho vyjádření přitom přichází pouze deset dnů předtím, než se má v Budapešti setkat se svým maďarským protějškem.

Jak uvádí CNBC, kampaň je posledním z řady útoků, které Viktor Orbán vede proti 86letému investorovi. Orbán se již dříve mnohokrát kriticky vyjádřil na adresu Sorose, jehož ideály se neslučují s Orbánovým pojetím evropské kultury. Podle Orbána se totiž evropská kultura nachází pod existenční hrozbou ze strany ideologie multikulturalismu a migrace.  

VIKTOR ORBÁN VYSVĚTLUJE SVOJI KAMPAŇ:

 

Letos v dubnu mezi Orbánem a Sorosem přitvrdilo, když maďarský premiér učinil prostřednictvím svého kabinetu kroky, které měly z Maďarska vypudit Středoevropskou univerzitu, kterou Soros zakládal. Orbán se zároveň pokouší zpřísnit pravidla, kterým v zemi podléhají neziskové organizace. Mnoho z nich jsou přitom příjemci peněz ze Sorosových fondů. Miliardář v Maďarsku investoval přibližně 400 milionů dolarů, jejichž účelem je podpora justice, vzdělávání a lidských práv v zemi.   

Aktuální Orbánovu kampaň namířenou osobně proti miliardáři Soros zatím nekomentoval. Na Orbánovu adresu se nicméně vyslovil již dříve, když jej obvinil ze snah o vybudování „mafiánského“ státu. Soros se aktuálně snaží prolobovat jednotnou evropskou azylovou instituci, která by právo na udělení azylu delegovala na sebe z pravomocí národních států, které jím disponují nyní, sdělil Orbán maďarskému rádiu Kossuth. Soros je aktivním proponentem migrace. Staví se na stranu toho, že by Evropa měla pokud možno přijmout uprchlíků co nejvíce. Neziskové organizace, které podporuje, pak uprchlíkům cestu do Evropy usnadňují, a to například distribucí informačních materiálů, map a brožurek. Zároveň pak například spravují internetové stránky, na kterých uprchlíci mohou najít požadované informace.     

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jok

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nikdy nezapomenu. Modrá, s otevřenými ústy a vypadlým jazykem, tak moje maminka ležela na pokoji v brněnské nemocnici. Kolem chodili lidé, návštěvy…

19:24 Nikdy nezapomenu. Modrá, s otevřenými ústy a vypadlým jazykem, tak moje maminka ležela na pokoji v brněnské nemocnici. Kolem chodili lidé, návštěvy…

„Těžko uvěřitelný článek o přístupu zdravotníků k seniorovi po amputaci prstu na noze mě přesvědčil,…