VIDEO Vlezli mu do kamionu, zničili mu náklad, zastavila ho policie... A takto pokračoval hořký příběh našeho řidiče v Británii

20.08.2018 12:55

Petr Hubacz se živí jako řidič kamionu. Až donedávna vozil náklady do Anglie. Teď se mu ale přihodilo něco, co může jeho živobytí ohrozit. Do jeho kamionu vlezli 4 Pákistánci, zničili mu kus nákladu a čekali, že se dostanou do Anglie. Anglická celní správa na ně však přišla a kvůli nim Petrovi hrozí, že bude mít zákaz cest do Spojeného království. Zprávu a video přinesl server krimi-plzen.cz.

VIDEO Vlezli mu do kamionu, zničili mu náklad, zastavila ho policie... A takto pokračoval hořký příběh našeho řidiče v Británii
Foto: Petr Kupka
Popisek: Ilustrační foto

Petr Hubacz dělá řidiče kamionu už 7 let a z toho pět let jezdí do Anglie s díly pro auta. „Jezdím již sedm let, takže mám za sebou doby bojů u Džungli (stanové městečko u Calais s tisíci běženci, kteří se pokoušeli násilím zastavovat kamiony a dostat se do nich). Tenkrát jsme jezdili přes hořící stromy, kameny, házeli po nás pneumatiky a vyhrožovali noži. Tenkrát jsme se bránili, jak to šlo, jeden kamion hlídal druhý a tlačil se na něj, aby uprchlíci nemohli vzadu za jízdy naskakovat,“ uvádí své zkušenosti.

Anketa

Je pro vás 21. srpen 1968 bolavé téma?

17%
83%
hlasovalo: 13484 lidí

Když Francouzi Džungli zlikvidovali, přestal prý pomalu být ostražitý. Podle jeho odhadu se Pákistánci na jeho kamion dostali v Lutychu, kde je velké parkoviště kamionů mířících převážně do Anglie. Tam prý se dostávají migranti do kamionů; podle Hubaczových informací s podporou „sluníčkářů“.„Oni jsou šikovní, plachtu proříznou ve švu, vlezou dovnitř a pak ji zevnitř zase podlepí a to je pak snadné přehlédnout,“ uvádí řidič. Říká, že návěs si zde vždy zkontroluje, ale nyní mu jaksi uniklo, že se mu 4 muži dostali dovnitř.

Francouzskou kontrolou projel i s cizinci. Pak přišly další dvě kontroly, tentokrát už anglické, z nichž v jedné byl i pes, které si ale taky ničeho nevšimly. Najel tedy na vlak, který měl jeho kamion dopravit do Anglie, ale při třetí kontrole začal pes štěkat a celníci začali prohlížet návěs. Po vyzvání uniformovaných příslušníků odplachtoval a nalezl 4 muže, kteří si v návěsu stvořili doslova „hnízdo“. Protože by se do stísněného prostoru jinak nevešli, vyházeli z palet zboží a několik palet také zničili.

Pákistánci pak prý nebyli zatčeni, ale údajně odvezeni do azylového domu, na rozdíl od Petra Hubacze. „Mně, který vůbec nic špatného neudělal, byly sebrány klíče od auta a potupně jsem byl kolem mužů, o kterých jsem se právě dozvěděl, že jsou Pákistánci, odveden do cely,“ říká řidič kamionu. Prý se na něj celníci obořili, že si měl hlídat návěs. Pak mu byly sejmuty otisky, byl vyslýchán a vyfocen, načež začalo čekání na francouzskou policii, která si ho měla převzít. „Tady musím uznat, že poté, co se ke mně Angličané chovali hůře než k recidivistovi, francouzští policisté byli fajn, a když viděli, jak jsem zničený, dali mi i kávu a croissant,“ popisuje rozdíl mezi celníky Hubacz a dodává: „Anglická část celníků, to jsou totální prasata.“

Dohra je, že Petr Hubacz, podle překladu vyjádření celníků tlumočnicí, bude mít zákaz vstupu do Anglie. Takže by chtěl apelovat například na Sdružení automobilových dopravců ČESMAD nebo Ministerstvo dopravy, aby se řidičů kamionů zastalo. „Protože v tomhletom jsme úplný sirotci v té Evropě, jsme asi každýmu totálně volný,“ uvádí důvod profesionální řidič. Prý s cestami do Anglie končí, i když živí dvě děti, protože buď dostane zákaz vstupu, nebo ještě hůř, při dalším prohřešku by ho prý mohl čekat kriminál.

Rozhovor s Petrem Hubaczem na YouTube

Původní článek ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vakcinační komando vyrazilo na ústecké sídliště: My Romové máme strach, vy nám určitě dáte jinou vakcínu

18:25 Vakcinační komando vyrazilo na ústecké sídliště: My Romové máme strach, vy nám určitě dáte jinou vakcínu

Zdravotníci se vydali očkovat na sídliště Mojžíř v Ústí nad Labem tamní obyvatelstvo proti covidu-19…