VIDEO Žádná technická závada, bylo to jinak! Česká přítelkyně Alexandrovců promlouvá o smrtelném pádu letadla s umělci. A není sama

02.01.2017 8:24 | Zprávy

Advokátka Miroslava Hustáková, která se znala s několika předními osobnostmi armádního souboru Alexandrovci a pomáhala i při organizaci jejich českého turné, se na svém facebookovém profilu rozepsala o možných příčinách nehody letadla den po Štědrém dnu.

VIDEO Žádná technická závada, bylo to jinak! Česká přítelkyně Alexandrovců promlouvá o smrtelném pádu letadla s umělci. A není sama
Foto: Hans Štembera
Popisek: Doktorka Miroslava Hustáková s bývalým ředitelem Alexandrovců plukovníkem Leonidem Malevem

„Venkovní kamery hotelů v Soči zaznamenaly výbuch předmětu docela nízko nad hladinou moře, letadlo letělo jen 70 sekund a dosáhlo maximální výšky 260 metrů,“ popisuje Hustáková a přikládá videozáznam. Oficiální reakce na tyto záznamy je podle ní taková, že kamera zaznamenala tento jev půl hodiny po pádu letadla. „Dobrá tedy, co na nebi vybuchlo půl hodiny po pádu letadla, kde zahynulo 92 lidí? To tam letělo jiné letadlo?“ ptá se. 

Následně se táže také na to, jak je možné, že 3600 lidí zapojených do záchranných akcí našlo z 92 lidí jen 20 těl a zbytek se snažili dávat po kouskách do pytlů. „Jak je možné, že největší nalezený kus letadla je trup s 10 okýnky, když letadlo padalo jen z 260metrové výšky, a naopak oběti letadla sestřeleného na Donbasu byly většinou v kuse, a to padaly z běžné letové hladiny na zem?“ ptá se dále. Podle jejího názoru byli všichni při vzletu připoutáni. „Alexandrovci se musí pásat i v autobuse. Jak to, že po pádu je nenašli, byť mrtvé, v křeslech? Tak přece řada obětí z letadla na Donbase vypadla po jeho sestřelení a dopadla v křeslech,“ dodala.

V diskuzi se poté Hustáková také pozastavila nad tím, proč letadlo muselo v Soči ještě tankovat palivo, když vzdálenost do Sýrie není tak velká. „Na to se ptal i Žirinovskij. Nikdo mu to nevysvětlil,“ uvedla. Jednoho z pochybujících mužů pak vybídla, aby se podíval na seriál o leteckých haváriích z důvodu technických potíží. „A uvidíte, jak ta letadla vypadala pádem z letové hladiny. A tady spadlo z 260 metrů a podívejte se, jak vypadaly oběti. Jestli se někdy stalo, že je nenašli,“ uvedla.

Ve svém dalším příspěvku pak Hustáková jen poznamenala, že Rusové se rychle učí od USA. „Údajně letadlo spadlo pro svoji nezpůsobilost. Ono to tak bývá, když vybuchne ve vzduchu, tak se mu potom letí dál už těžko,“ dodala. „Uvědomte si, komu to letadlo patřilo, kdo musel být získán, aby zajistil výbuch letadla. Oni vlastně ani nelžou, když říkají, že o teroristický čin nejde,“ poznamenala vzápětí.

„Nicméně neříci pravdu považuji za této situace za jediné východisko. Jsem rovněž přesvědčena, že od první hodiny je několika lidem známo, co se stalo. Nevím, proč novináři papouškují oficiální, avšak technicky scestné hlouposti,“ sdělila k příspěvku Hustákové bývalá mluvčí Vrchního státního zastupitelství v Praze Irena Válová, která se nyní jako novinářka věnuje otázkám justice.

Exdiplomat: Je to poněkud jiná letecká nehoda

Nad dosavadními výsledky vyšetřování pádu ruského vojenského letounu Tu-154 se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamyslel i bloger Heřman Chromý, někdejší zaměstnanec českého ministerstva zahraničí.

Na základě informací z ruských webů poukazuje na to, že šéf komise vyšetřující pád letadla, ministr dopravy Mark Solonin, řekl: „Je zřejmé, že práce techniky byla nestandardní.“ Ale podle velitele ozbrojených sil bezpečnostních služeb v letectví generála Bajnetova „k jasnému selhání techniky – podle předběžných údajů – nedošlo“.

Bloger upozorňuje, že „maximální výška, kterou nabral tento velký dopravní letoun, činila 250 metrů při rychlosti 360 až 370 km za hodinu... Nalezeno a vyzvednuto bylo 12 velkých a téměř 2000 malých úlomků letadla, 19 těl a 230 zlomků těl“.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Zůstane ANO věrná i po zvolení?

Dost politiků ANO po zvolení do EP stranu opustilo. Jak si to vysvětlujete? A můžete zaručit, že vy se netrhnete, když budete zvolena? Protože vy ani nejste členka ANO. Ať se vám daří. Libor

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znepokojený EU aktivista. Volby nedopadly, tak začal hledat nepřítele

21:30 Znepokojený EU aktivista. Volby nedopadly, tak začal hledat nepřítele

Prounijní aktivista Tomasz Peszyński bije na poplach, že je potřeba „zastavit vekou populistickou re…