VIDEO z německé TV: Znásilňování, zotročování, rvačky a chuť po právu šaría v zařízeních pro uprchlíky, varuje policejní činitel

26.11.2015 11:02

Po sociálních sítích koluje záznam rozhovoru šéfa odborů německé policie Rainera Wendta pro německý zpravodajský kanál N24 z října 2015. Wendt v něm vyzývá k tvrdému postupu vůči těm uprchlíkům, kteří nedodržují německý trestní řád.

VIDEO z německé TV: Znásilňování, zotročování, rvačky a chuť po právu šaría v zařízeních pro uprchlíky, varuje policejní činitel
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti
reklama

Wendt si v rozhovoru „postěžoval“, že v uprchlických zařízeních panuje zmatek, který dlouhodobě silně zatěžuje německou policii. „Naši kolegové a kolegyně, zejména v Bavorsku, se už ani nedostanou z bot,“ láteřil šéf odborů německé policie.  

Zátěž pro německé policisty dle šéfa tamních odborů představuje zvyšující se frekvence útoků na azylová centra, stejně jako bující kriminalita mezi uprchlíky. Jednotlivé náboženské skupiny či etnika spolu soupeří o moc, objevují se případy znásilňování žen a dětí, zneužívání či zotročování.

Wendt také poukázal na to, že uprchlíci sice mají před úředníky a policisty respekt, k německému právnímu řádu však úctu nechovají, neb si jasně uvědomují jeho bezzubost. „Azylové řízení nemá vůbec vliv na jejich chování, de facto si mohou dělat, co chtějí, stát stěží reaguje,“ nelíbí se šéfovi odborů německé policie. Dle jeho uvážení by soudy a policie měli příchozím od počátku vysvětlovat, že v Německu neplatí šaría, nýbrž německé trestní zákony. A zdůrazňovat, že Němci jsou připraveni své zákony prosazovat. Tvrdý přístup k těm uprchlíkům, kteří porušují německé zákony, by se dle šéfa německých odborů měl v praxi projevit nekompromisním vyhoštěním ze země.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

18:17 Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

Někdejší první dáma Dagmar Havlová se velmi výrazně rozčílila na svém instagramovém profilu. Důvodem…