VÍME PRVNÍ Do Krizového štábu může usednout poslanec Vích z SPD

25.03.2020 10:10 | Zprávy

Po výzvě premiéra Babiše, aby i politické strany nominovaly své experty do Ústředního krizového štábu, se podle informací naší redakce jedním z budoucích členů může stát poslanec SPD Radovan Vích. Finální rozhodnutí je ovšem v rukách předsedy vlády a Bezpečnostní rady státu.

VÍME PRVNÍ Do Krizového štábu může usednout poslanec Vích z SPD
Foto: archiv R. Vícha
Popisek: Poslanec SPD Radovan Vích.

Ze jmen, která se v tuto chvíli nejvíce skloňují, patří právě Vích na první místo. Dalšími možnými adepty jsou podle informací ParlamentníchListů.cz například lékař Roman Šmucler nebo někdejší policejní prezident Martin Červíček. V souvislosti s komunisty se nahlas mluví o nominaci Zdeňka Ondráčka. Volná místa do Ústředního krizového štábu jsou podle slov premiéra tři.

Ústřední krizový štáb je pracovním orgánem vlády ČR k řešení krizových situací a je zařazen do systému orgánů Bezpečnostní rady státu.

Krizový štáb v případě potřeby aktivuje předseda vlády, v době jeho nepřítomnosti nebo z jiných závažných důvodů tak činí první místopředseda vlády nebo jiný pověřený místopředseda. Do 15. března 2020 statut stanovil, že předsedou štábu jmenuje předseda vlády podle charakteru situace ministra vnitra, kromě případů vyhlášení stavu ohrožení státu v souvislosti se zajišťováním obrany České republiky před vnějším napadením, za válečného stavu či za dalších situací vojenského charakteru, jež se významně dotýkají bezpečnostních zájmů České republiky, kdy jmenuje předsedou štábu ministra obrany.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Tomáš A. Nový

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Obviňte Bidena z podněcování k atentátu.“ V USA to po střelbě na Trumpa vře

21:21 „Obviňte Bidena z podněcování k atentátu.“ V USA to po střelbě na Trumpa vře

Zahraniční média se shodují v tom, že střelbou na republikánského prezidenta Donalda Trumpa se prezi…