VÍME PRVNÍ Do Senátu za ANO bude chtít exministryně Válková, možná i ministr Stropnický

17. 1. 2016 18:14

ParlamentnímListům.cz se ze dvou zdrojů z centrály hnutí ANO podařila získat první tři jména, o nichž se v kuloárech Babišova politického subjektu hovoří v souvislosti s letošními volbami.

VÍME PRVNÍ Do Senátu za ANO bude chtít exministryně Válková, možná i ministr Stropnický
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na bustu Karla Kryla se přišla podívat i bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková
reklama

Na Praze 10 by tak do voleb mohla zasáhnout Eva Kislingerová, náměstkyně primátorky hlavního města. Nahradit by mohla současnou senátorku Ivanu Cabrnochovou, která získala svůj mandát v roce 2014. Ačkoli na přímý dotaz redakce předseda ANO na Praze 10 Jaroslav Štěpánek nereagoval, náš zdroj z centrály hovořil jasně. „Profesorka Kislingerová by se účastnit voleb měla,“ uvedl.

Další zajímavé jméno by se mohlo ukázat na Praze 11, kde je v současnosti zástupcem v horní komoře Parlamentu bezpartijní Milan Pešák. „Na jedenáctce by se měla ucházet o post senátorky paní bývalá ministryně spravedlnosti Válková,“ řekl ParlamentnímListům.cz zástupce centrální kanceláře ANO. Válková se podle jeho slov snažila o mandát senátorky dlouhodobě a usilovně hned na několika různých obvodech. Připomeňme, že poslankyně Helena Válková byla ministryní spravedlnosti od ledna 2014 do března 2015, kdy ji nahradil Robert Pelikán.

Nejzajímavějším jménem je pak Martin Stropnický, ministr obrany, poslanec a předseda krajského regionu ANO. „Sám Martin o tom hovořil, že by se ucházet chtěl, ale jasné to ještě není. Ale předpokládat to lze,“ uvedl jiný náš zdroj z blízkosti ANO na Praze 6, kde by mohl Stropnický nahradit Petra Bratrského z ODS. „Ano, Martin nás požádal o nominaci, že by chtěl kandidovat, a schválili jsme mu to už před několika měsíci,“ doplnil zastupitel ANO.

Horní komora Parlamentu je složena z 81 senátorů, přičemž každé dva roky probíhají volby do třetiny Senátu. Ty letošní se budou konat na podzim letošního roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kde jsou ty krávy?!” Jakešův rok starý projev. A po jeho smrti všichni promluvili

7:41 „Kde jsou ty krávy?!” Jakešův rok starý projev. A po jeho smrti všichni promluvili

Reakcí na smrt Miloše Jakeše se na internetu sešlo požehnaně. Od pochvalných po odsuzující. Od posla…