VÍME PRVNÍ Pražský magistrát ukončil spolupráci s advokátem Hlínou

23. 1. 2018 17:01

O Květoslavu Hlínovi bylo v uplynulých měsících napsáno mnoho řádků zejména v souvislosti s jeho vlivem na dopravní společnosti a hlavní město Prahu. Možná i proto se podle našich informací vedení české metropole rozhodlo k ukončení smluvního poměru.

VÍME PRVNÍ Pražský magistrát ukončil spolupráci s advokátem Hlínou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu
reklama
Podle dokumentů, které mají ParlamentníListy.cz exkluzivně k dispozici, došlo k "dohodě o ukončení smlouvy" mezi Hlavním městem Prahou na jedné a HSP + Partners, advokátní kanceláří, na straně druhé. Podpisy jsou datovány ke 12. lednu 2018. Za Prahu tyto právní formality podepsala ředitelka magistrátu, advokátní kancelář byla zastoupena shora uvedeným "společníkem" Hlínou. 
 
Podle dvou našich zdrojů, které o dění informovaly, jde o jednoznačný krok, jak zabránit údajnému vlivu Květoslava Hlíny. „I na Radu dorazily informace o tom, že pan Hlína jednal prý z pověření vedení města, které o tom nemělo ani ponětí. O těchto zvláštních schůzkách víme řadu měsíců," shodly se naše magistrátní zdroje. Konkrétní být nechtěly.
 
Nám se ovšem podařilo zjistit, jak některé z uvedených schůzek vypadaly. Například na konci loňského roku se měl na vedení PRE obrátit ředitel pražského Dopravního podniku Gillar. Ten mimochodem v minulosti působil v Hlínově advokátní kanceláři jako koncipient. Poté, co zástupce PRE na schůzku dorazil, zjistil, že Gillara doprovázel právě advokát Hlína. O tom podle našich zjištění neměl nikdo v PRE ponětí. Následně se Gillar odebral na toaletu a Květoslav Hlína (na obrázku) měl vznést několik dotazů. O těch má naše redakce taktéž přesné informace, ale nyní je nebude rozvádět.
 
„Ano, takto to mělo proběhnout, Gillar doslova vylákal pana (jméno nebudeme prozrazovat, pozn. red.) na jednání a odešel. Gillar toto udělal mnohokrát, že na jednání dorazil neohlášeně pan Hlína a ten jednal například o ekonomických věcech," prozradil redakci zdroj přímo ze jmenované společnosti. Ten nám zároveň uvedl přibližně sedm konkrétních případů, jak „ona ekonomická spolupráce“ mezi Gillarem a Hlínou v pražském dopravním podniku vypadala a vypadá. 
 
Na toto téma přinese redakce obsáhlý materiál po volbě hlavy státu. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ava
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

18:36 „Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

Andrej Babiš v tradičním nedělním „Čau lidi“ vyprávěl jeden hodně smutný příběh. „Myslete na covid, …