VV a Úsvit si předávají asistenty i číslo mobilu. Náhoda, brání se Okamura

15. 12. 2013 10:27

Spolupráce mezi Úsvitem přímé demokracie Tomia Okamury a Věcmi veřejnými možná pokračuje i po volbách. Podle informací serveru iDnes.cz nejméně šest poslanců Úsvitu si vybralo asistenty, kteří jsou členy Věcí veřejných nebo s nimi dříve spolupracovali. Okamura však jakoukoliv formu spolupráce popírá.

VV a Úsvit si předávají asistenty i číslo mobilu. Náhoda, brání se Okamura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Příkladem je Jan Zilvar, který dříve pomáhal budovat mediální obraz Věcí veřejných. Nyní se stal tajemníkem i mluvčím poslaneckého klubu Úsvitu. "Pro VV moje agentura realizovala dvě akce, a tím jsem skončil, žádná dlouhodobá spolupráce mezi námi nebyla," uvedl pro iDnes.cz s tím, že s VV nemá už nic společného.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Mezi lidi blízké Bártovi patří také Pavel Kozdera a Sergej Pavljuk, kteří působili jako poradci bývalého šéfa VV.  V současnosti je Kozdera asistentem poslance Úsvitu Augustina Karla Andrleho Sylora, Pavljuk Radima Fialy (nyní Úsvit, dříve ODS). "Ozvalo se mi hned několik lidí, že by mi chtěli dělat asistenty, tak jsem si je pozval a pan Kozdera se mi zamlouval nejvíc," reagoval Sylor.

Asistenta pro poslance z Úsvitu dělá také místopředseda VV, exposlanec a Bártovi blízký člověk, Petr Skokan či bratr Bártovy manželky Filip Klasna, který dříve působil jako hlavní manažer Věcí veřejných.

Okamura: Předvolební dohoda neexistuje

Členy Věcí veřejných a Úsvitu spojuje i stejné telefonní číslo. Hlavní kancelář Úsvitu se na webu prezentuje číslem 725 044 980, které dříve používala regionální kancelář VV v Karlovarském kraji. To může znamenat, že si strany buď vyměnily SIM karty, nebo VV číslo zrušila a operátor jej později přiřadil SIM kartě, kterou si náhodou pořídil Úsvit.

Okamura sice připouští, že se jedná o pozoruhodnou náhodu, ale jakoukoliv spolupráci s VV odmítá. "Žádná předvolební dohoda neexistuje. Výběr asistenta je věcí každého poslance a nikdo z VV žádnému našemu poslanci asistenta nenutil, měli svobodnou volbu," tvrdí. Víta Bártu prý navíc od voleb neviděl ani on, ani další členové výkonné rady Úsvitu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Halík mě poslal do pekla. Lituji, že jsem z Putny udělal profesora. Zeman u Soukupa odpálil několik bomb

22:02 Halík mě poslal do pekla. Lituji, že jsem z Putny udělal profesora. Zeman u Soukupa odpálil několik bomb

Nový týden přinesl i nový díl pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov. Jeho moderátor Jaromír Sou…