VV překoná málo co. Snad jen ještě větší čuňárna, píše komentátor

24.04.2012 11:33 | Zprávy
autor: mp

Nejmenší vládní strana se úspěšně provládla až k sebedestrukci. Za uplynulé dva roky přitom sama na sobě názorně předvedla všechny neduhy české politiky: obelhávání, korupci, nereálné požadavky. A opozice výstupů VV náležitě využívá. Komentátor Karel Steigerwald však upozorňuje, že i představitelé levice mají máslo na hlavě a voliči by se měli mít na pozoru před prázdným moralizováním.

VV  překoná málo co. Snad jen ještě větší čuňárna, píše komentátor
Foto: veciverejne.cz
Popisek: Logo Věcí veřejných

Současná vládní krize není ani tolik krizí politickou, jako spíše krizí lidskou a mravní. Myslí si to alespoň komentátor Karel Steigerwald, jenž svůj názor vyjádřil v dnešním vydání MF Dnes. Na počátku krize podle něj stál Vít Bárta se svou agenturou ABL, která si vzala za cíl vydělat na státu. Následovaly nereálné sliby, vyhrožování, nahrávání, až vše skončilo nepravomocným odsouzením Víta Bárty. Zdá se ale, že VV se nepoučily, už teď říkají, že je chtějí zničit cizí síly, protože jsou až příliš poctivou stranou.

Půtky, co nemají žádný smysl

„VV dovedly k dokonalosti všechny vleklé choroby české politiky. Vyjmenujme je: nerealistické fantazírování, lhaní často i bez důvodu, osobní nenávisti povýšené nad ideje strany, sklony ke spikleneckým teoriím, velkohubá nabubřelost, velikášství kombinované s poníženou malostí, naivní filozofování a zaklínání se mravností, ctí a pravdou při každém švindlu. Jiné strany to také umějí a často předvádějí, ale VV, snad díky špionážnímu původu v agentuře ABL, to dovedly do dokonalosti, kterou překoná snad jen nějaká příští ještě dokonalejší čuňárna, o níž dnes ještě nevěříme, že je vůbec možná,“ uvažuje Steigerwald.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…