VZP zveřejní výsledky hospodaření za letošní rok

17.10.2011 8:37

Vedení Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) v pondělí zveřejní dosavadní výsledky letošního hospodaření. Informovat chce o výdajích na zdravotní péči. Minulý týden se v médiích objevily zprávy o tom, že největší zdravotní pojišťovně v Česku došly její finanční rezervy.

VZP zveřejní výsledky hospodaření za letošní rok
reklama
Už loni VZP podle své výroční zprávy vydala víc peněz, než se vybralo na zdravotním pojištění, informuje ČTK. Do léčby putovalo kolem 140,31 miliardy korun. Z pojistného instituce dostala kolem 137,84 miliard. Musela proto sáhnout do rezervního fondu. Ředitel pojišťovny Pavel Horák před pár dny uvedl, že rezervy došly letos v létě. VZP ale zdravotnickým zařízením a lékařům platí za péči maximálně se zpožděním pár dnů.

Pojišťovna se do finančních potíží dostala už v minulosti, kdy její dluh přesahoval deset miliard. Zdravotníkům platila s měsíčním i delším prodlením. Někdejší ministr zdravotnictví David Rath (ČSSD) na instituci v listopadu 2005 uvalil nucenou správu. Nynější ministerstvo podle svého mluvčího Vlastimila Sršně žádné radikální kroky vůči VZP nechystá. Péče o pacienty prý není ohrožena.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ohrožení voleb do Sněmovny! Čeká na (ne)zvolení do Rady ČT a ruply mu nervy

12:47 Ohrožení voleb do Sněmovny! Čeká na (ne)zvolení do Rady ČT a ruply mu nervy

„Přístup demobloku k dovolbě Rady ČT je skandální,“ říká publicista Pavel Černocký ohledně stále odd…