Václav Klaus byl pozván do sněmovny: Devadesátá léta byla nejúspěšnější dekádou v naší historii

02.11.2018 15:01

Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) se dnes setkal s bývalým předsedou dolní komory Parlamentu a pozdějším prezidentem Václavem Klausem, napsala ČTK.

Václav Klaus byl pozván do sněmovny: Devadesátá léta byla nejúspěšnější dekádou v naší historii
Foto: Vít Hassan
Popisek: Exprezident Václav Klaus na Vítkově při příležitosti výročí vzniku Československa

Schůzka se uskutečnila u příležitosti stého výročí vzniku Československa a Vondráček se chce podobně potkat i s dalšími svými předchůdci. Klaus, který opustil úřad hlavy státu na počátku roku 2013, po setkání uvedl, že nyní navštívil Sněmovnu poprvé od roku 2010.

„Je čas těch sta let, je to chvilka nějakého zamyšlení, smíření a říct si, co se povedlo. Rád se potkám i s dalšími bývalými předsedy, doufám, že se to podaří zorganizovat,“ řekl Vondráček.

Klaus označil za to, co se Česku podařilo, období 90. let, kdy byl premiérem a ke konci dekády předsedou Sněmovny. „Já jsem přesvědčen, že 90. léta byla nejúspěšnější dekádou v historii této země,“ řekl. Podle něj Česko nejlépe ze všech postkomunistických zemí zvládlo ekonomickou transformaci k tržní ekonomice.

Klaus i Vondráček uvedli, že tématem schůzky nebylo jednání o aktuální politické situaci. „Mě nenapadlo plést se do té stranické politiky současné doby. To už je pro mě passé,“ řekl Klaus. Podle něj se debata vedla spíš o novinkách ve Sněmovně a o tom, jak se liší její nynější atmosféra od té dřívější. Doporučení, jak řídit dolní komoru, Klaus prý Vondráčkovi nedával.

Není bez zajímavosti, že hnutí ANO Andreje Babiše svou politickou pověst vybudovalo i na kritice Václava Klause. Na kritice privatizace a na amnestii, kterou Klaus vyhlásil v závěru svého prezidentského mandátu. Sám premiér Babiš privatizaci sice kritizoval, ale jako podnikatel se na ní také podílel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chcípneme! Šmarda z ČSSD promluvil na rovinu

15:59 Chcípneme! Šmarda z ČSSD promluvil na rovinu

Místopředseda ČSSD Michal Šmarda už se neudržel. Má pocit, že ČSSD čeká „chcípnutí v blátě“, pokud s…