Václav Klaus ml. se nedal: „Hnědí populisté!“ nadávali Zelení. A on?

13.08.2019 8:41

Zelení na Praze 3 udeřili na Václava Klause mladšího a jeho Trikolóru. Prý budou vždy bojovat s nahnědlým populismem a budou chránit vše, co tito nahnědlí populisté chtějí zničit – životní prostředí, spravedlivou společnost i veřejnoprávní média. Jenže netrvalo dlouho a Václav Klaus Zeleným vrátil úder.

Václav Klaus ml. se nedal: „Hnědí populisté!“ nadávali Zelení. A on?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slavnostní představení nové parlamentní strany Trikolora bývalého poslance ODS Václava Klause mladšího

Václav Klaus věří, že s hnutím Trikolóra může na Praze 3 v budoucnu vyhrát volby. Zelení dali najevo, že jsou odhodláni udělat hodně pro to, aby se tak nestalo.

Anketa

Podpořili byste zrušení Senátu?

95%
5%
hlasovalo: 12441 lidí

„Prý si u nás na Žižkově věří na vítězství. Tak určitě.To asi Žižkováky a Žižkovačky neznají. My, Zelení a Zelené budeme každopádně vždy bojovat s nahnědlým populismem, budeme chránit vše, co tito lidé chtějí zničit – životní prostředí, spravedlivou společnost, participativní a nenásilnou demokracii, demokratické instituce a veřejnoprávní média,“ napsali Zelení na sociální síti Facebook.

A Klaus jim tamtéž úder vrátil.

„Sešli se občané Prahy 3, kteří se rozhodli využít svého ústavního práva – sdružit se v politické straně či hnutí. Akci inicioval pan Mojmír Mikuláš, který mj. vyhrál zdejší komunální volby se svým tehdejším politickým subjektem a je podruhé členem zastupitelstva. Zúčastnění se na závěr ustavující schůze vyfotili na schodech, které kromě Říma závidí Žižkovu většina měst a městských částí. Nikomu nic nedělají, nikomu nevyhrožují, jen se budou ucházet o důvěru svých sousedů ve volbách nebo se prostě jen občansky angažují. Já k fotce napsal ‚Na Žižkově vyhrajeme‘. A všimněte si reakce ‚demokratické‘ konkurence. Plné urážek, nadávek, přirovnávání k fašistům a tak všelijak podobně,“ zlobil se.

Občanům slíbil, že hnutí Trikolóra povede kampaň v pozitivním duchu. Prý rozumí tomu, že Trikolóra na Praze 3 nezíská sto procent hlasů, i když stále věří, že mohou vyhrát. Současně je však připraven respektovat i názory lidí, kteří Trikolóru volit nebudou. „A na rozdíl od řady jiných – jsme bytostní demokraté,“ zdůraznil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předčasné volby! Nepolezu do zadku! Šmarda to „položil“ a po show ČT oznámil rozhodnutí

22:34 Předčasné volby! Nepolezu do zadku! Šmarda to „položil“ a po show ČT oznámil rozhodnutí

Michal Šmarda se vzdal kandidatury na ministra kultury. Učinil tak přímo v živém vysílání ČT v pořad…