Václav Klaus promluvil v čínském tisku

29. 3. 2016 11:52

Šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek na svém twitteru zveřejnil print screen včerejšího vydání nejčtenějšího anglicky psaného deníku v Číně China Daily, kde dostávají prostor Václav Klaus, Jan Kohout a Jaroslav Tvrdík. „Včerejší China Daily. Co dodat?“ lapidárně shrnuje Bělobrádek.

Václav Klaus promluvil v čínském tisku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Přílet čínského prezidenta Si Ťin-pchinga na letiště Václava Havla

„Návštěva čínského prezidenta v České republice je důkazem, že Čína považuje roli České republiky v rámci vztahů mezi Čínou a Evropskou unií za velmi důležitou. Jsme samozřejmě nadšeni z toho, že prezident Si Ťin-pching v Evropě vedle Velké Británie, Německa a Francie navštívil právě také Českou republiku,“ napsal exprezident Václav Klaus.

„Prezident Zeman je velkým zastáncem rozvíjení česko-čínských vztahů a velmi podporuje ekonomickou iniciativu spojenou s budováním projektu Nové Hedvábné stezky, který by měl ekonomicky propojit Čínu s Evropou a dalšími regiony. Ve stejné míře tuto iniciativu prezidenta Si Ťin-pchinga podporuje také česká vláda a podnikatelé. Můžeme nyní nastartovat celou řadu projektů v oblasti infrastruktury, obchodu či financí,“ uvedl prezidentův poradce pro vztahy s Čínou Jan Kohout.

Prostor k vyjádření dostal vedle Klause a Kohouta také bývalý ministr obrany a volební manažer ČSSD Jaroslav Tvrdík. „Přípravě návštěvy čínského prezidenta v České republice jsme věnovali mimořádné úsilí a její realizace je pro nás skvělou odměnou. Obě strany pokračují v navazování bilaterálních vztahů s cílem nalézt hlavní styčné body spolupráce. Česká republika a Čína chtějí uvést do praxe konkrétní kroky v rámci budovaného projektu Nové Hedvábné stezky,“ zmínil Tvrdík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Žantovský účtuje: Padesát tisíc na akci akademiků se má vracet. A co náklady na „milou akci“ Prague Pride, před kterou hodně lidí raději odjíždí z Prahy?!

8:15 Petr Žantovský účtuje: Padesát tisíc na akci akademiků se má vracet. A co náklady na „milou akci“ Prague Pride, před kterou hodně lidí raději odjíždí z Prahy?!

TÝDEN V MÉDIÍCH Novináři a politici dali dohromady dvě akce, které přitom neměly vůbec nic společnéh…