Václav Moravec, než se z něho stala hvězda... Soukup si k útoku na ČT pozval demoliční četu. Složení? Nevídané

27.09.2018 10:06 | Zprávy

„Patří dnes koncesionářský poplatek ještě do výdajů za udržení životní úrovně nebo spíše do výdajů za blbost?” uvedl včera Jaromír Soukup svůj pořad pojmenovaný, jak jinak, po jeho osobě, Jaromír Soukup LIVE. Hosté byli opět značně kontroverzní. Předsedkyně Aliance národních sil Vladimíra Vítová, Eva Hrindová ze skupiny Naštvané matky, publicista, hudebník a nyní kandidát do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek, kandidát na senátora a dříve prezidenta Petr Hannig, aktivisté Jan Kopal a Benjamin Kuras, též kandidát do Senátu. Řešila se Česká televize a jak by mělo její vysílání vypadat.

Václav Moravec, než se z něho stala hvězda... Soukup si k útoku na ČT pozval demoliční četu. Složení? Nevídané
Foto: ReproTV Barrandov
Popisek: Petr Štěpánek a další hosté v pořadu Jaromír Soukup LIVE

Soukup hned na začátku přidal varování, že ještě před kamenováním z Kavčích hor by diváci měli vědět, že podobnou otázku si položil již Vladimír Jiránek, zesnulý známý český karikaturista. Moderátor pak ilustroval, jak snadné je smát se České televizi, když ve zpravodajství jsou schopni vypustit perlu jako „Polovinu nezaměstnaných tvoří ženy”. Dle Soukupa se jedná v případě ČT už skoro o „stát ve státě” s rozpočtem necelých 7 miliard korun.

Soukupovi ležela ČT v žaludku dál. Seznámil nepoučené s tím, jak ČT hospodaří bez kontrol NKÚ a jak si platí firmu, aby „zkoumala”, jak je veřejnoprávní. Ta dle Soukupa říká, jak to ČT dělá dobře. Prý ani nic jiného nelze čekat, když za to dostává 10 milionů. Když jednou vyšel report, který se s tímto stanoviskem neslučoval, vedení v ČT se prý mohlo „proskočit”.

Jako první došlo na otázky pro Petra Štěpánka vzhledem k tomu, že pokud by byl zvolen, mohl by ČT dost podstatně ovlivňovat. Jaromír Soukup se otázal, zda to, co řekl na úvod, bylo provokativní. Štěpánek se vyjádřil, že ani ne. Pak popisoval, jak ho telefonát o kandidatuře zastihl u moře. „Neřekl jsem ne,” popsal situaci, která nakonec skončila tím, že ho nominuje ANO. Prohlásil, že ČT by měla být televizí všech diváků a hlavně všech koncesionářů, ale prý si ji zprivatizovala parta redaktorů. Jako reakci na jeho kandidaturu prý v ČT svolali demonstraci. „Ty lidi se úplně zbláznili,” komentoval to Štěpánek.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

10:50 Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

Corey Comperatore, inženýr a otec dvou dětí, zemřel jako hrdina při pokusu o atentát na bývalého pre…