Václav Moravec, než se z něho stala hvězda... Soukup si k útoku na ČT pozval demoliční četu. Složení? Nevídané

27.09.2018 10:06

„Patří dnes koncesionářský poplatek ještě do výdajů za udržení životní úrovně nebo spíše do výdajů za blbost?” uvedl včera Jaromír Soukup svůj pořad pojmenovaný, jak jinak, po jeho osobě, Jaromír Soukup LIVE. Hosté byli opět značně kontroverzní. Předsedkyně Aliance národních sil Vladimíra Vítová, Eva Hrindová ze skupiny Naštvané matky, publicista, hudebník a nyní kandidát do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek, kandidát na senátora a dříve prezidenta Petr Hannig, aktivisté Jan Kopal a Benjamin Kuras, též kandidát do Senátu. Řešila se Česká televize a jak by mělo její vysílání vypadat.

Václav Moravec, než se z něho stala hvězda... Soukup si k útoku na ČT pozval demoliční četu. Složení? Nevídané
Foto: ReproTV Barrandov
Popisek: Petr Štěpánek a další hosté v pořadu Jaromír Soukup LIVE

Soukup hned na začátku přidal varování, že ještě před kamenováním z Kavčích hor by diváci měli vědět, že podobnou otázku si položil již Vladimír Jiránek, zesnulý známý český karikaturista. Moderátor pak ilustroval, jak snadné je smát se České televizi, když ve zpravodajství jsou schopni vypustit perlu jako „Polovinu nezaměstnaných tvoří ženy”. Dle Soukupa se jedná v případě ČT už skoro o „stát ve státě” s rozpočtem necelých 7 miliard korun.

Anketa

,,Za komunismu Romové museli pracovat. Většinou pracovali jako kopáči, a když odmítli pracovat, byli označeni za osoby práce se štítící a šli do vězení," řekl Miloš Zeman. Vadí vám to?

3%
97%
hlasovalo: 16933 lidí

Soukupovi ležela ČT v žaludku dál. Seznámil nepoučené s tím, jak ČT hospodaří bez kontrol NKÚ a jak si platí firmu, aby „zkoumala”, jak je veřejnoprávní. Ta dle Soukupa říká, jak to ČT dělá dobře. Prý ani nic jiného nelze čekat, když za to dostává 10 milionů. Když jednou vyšel report, který se s tímto stanoviskem neslučoval, vedení v ČT se prý mohlo „proskočit”.

Jako první došlo na otázky pro Petra Štěpánka vzhledem k tomu, že pokud by byl zvolen, mohl by ČT dost podstatně ovlivňovat. Jaromír Soukup se otázal, zda to, co řekl na úvod, bylo provokativní. Štěpánek se vyjádřil, že ani ne. Pak popisoval, jak ho telefonát o kandidatuře zastihl u moře. „Neřekl jsem ne,” popsal situaci, která nakonec skončila tím, že ho nominuje ANO. Prohlásil, že ČT by měla být televizí všech diváků a hlavně všech koncesionářů, ale prý si ji zprivatizovala parta redaktorů. Jako reakci na jeho kandidaturu prý v ČT svolali demonstraci. „Ty lidi se úplně zbláznili,” komentoval to Štěpánek.

Hannig tvrdil, že ČT byla „zprivatizována” pro lidi jednoho názoru v krizi okolo roku 2000 a 2001. Eva Hrindová zase prohlásila, že žádná z politických stran, ani SPD, nemá jasný program, co udělat s veřejnoprávními médii. Soukup na to odpověděl, že se politici bojí jít proti ČT, když ona stále ještě rozhoduje o tom, kdo bude v televizi a kdo ne. Dále Soukup kritizoval, že Česká televize údajně věnovala 28 hodin času pokrytí kauzy Čapí hnízdo.

Jan Kopal si pak vzal slovo a přidal svůj názor, že Česká televize je moloch, který funguje na prapodivných základech a přidal anekdotu o vysílání ČT. „Česká televize vysílá tři druhy informací. Pravdivé, to je přesný čas. Polopravdivé, to je předpověď počasí. A za třetí, ty ostatní”. „Co vůbec chtít po televizi, kde vrcholem jejího zpravodajství a publicistiky je pořad Duševní potraty Václava Krkavce, kde se týden co týden blekotají nesmysly?” ptal se Kopal. Zde už Soukup zopakoval, že i když má Kopal právo říkat si co chce, neznamená to, že on s tím souhlasí.

Hannigovi vadil pořad, který prý byl zaměřen proti Evě Sykové, kandidátce na senátorku a který ČT údajně vysílala v předvolebním období. Štěpánek uvedl, že problém s ČT není v tom, co vysílají, ale v tom, co nevysílají. Vítová pak sdělila, že už neplatí, že pilíře moci jsou tři, ale že přibyl čtvrtý, média, a ta nikým volená nejsou. Benjamin Kuras se omluvil, že asi před třiceti lety přestal sledovat BBC, když jí ovládli „svazáci” a za tu dobu se stále ještě nezačal dívat na televizi českou, takže nemůže komentovat. Ale doplnil, že praktika České televize, že smlouvy v registru smluv mají začerněné části, by v BBC nikdy neprošla.

Hrindová se pak pustila do ČT, že jim ani ta kritika těch, které chtějí kritizovat, nejde. Že se stále drží detailů, jako je Čapí hnízdo a nekritizují a neinformují napříkald o tom, jaký byl Babiš ministr financí. Štěpánek se chytil, když se začalo mluvit o Václavu Moravcovi: „Já toho Vaška Moravce znám řadu let, když ještě byl normální a začínal v královehradecké televizi Galaxie. Fakt to byl chytrej, šikovnej kluk. Ale on, jak se z něj stala hvězda, on mi připadá, že je karikaturou sebe sama”. Štěpánek pak doplnil, že ať si Moravec klidně dělá pořady, ale ať je tam taky i někdo jiný. Z publika zaznělo, že když měl Miloš Zeman projev o Bohuslavu Sobotkovi a OKD, tak Česká televize prý vymazala z projevu jméno pana Bakaly.

Moderátor Soukup se pak Štěpánka ptal, na co je vlastně Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, když internetové televize si vysílají co chtějí a kdy chtějí, zatímco jeho peskuje rada za úlohu při volbách prezidenta. Štěpánek řekl, že je to proto, že zákony týkající se televize a médií vznikaly v první polovině devadesátých let a nyní jsme technologicky úplně někde jinde. Zde je prý třeba apelovat na politiky, tohle prý on, i kdyby v radě byl, nezařídí a vyslovil se pro deregulaci.

Celý pořad ZDE:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

20:01 Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

Jednou je nebezpečný Tunis, podruhé Řecko. Lumpárna od Ministerstva zdravotnictví, rozčiluje se pro …