Válka podsvětí? Po vraždě Romana Housky byl prý vykraden dům dalšího vlivného politika

19. 11. 2013 13:02

Nejprve vražda vlivného člena ČSSD Romana Housky a přes noc prý i vykradení domu bývalého senátora za ODS, nyní uvězněného Alexandra Nováka. To je informace, kterou ParlamentníListy.cz získaly přímo v Chomutově.

Válka podsvětí? Po vraždě Romana Housky byl prý vykraden dům dalšího vlivného politika
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Vila Alexandra Nováka v Chomutově

"Ano, prý ho vykradli," sdělil naší redakci zdroj obeznámený s chodem města. Vzhledem ke strachu, který prý nyní panuje na Ústecku, ale nechtěl říci bližší podrobnosti. Skoupí na slovo byli i policejní mluvčí.

Co nám potvrdily hned dva zdroje, vražda Romana Housky a údajné vykradení Novákovy vily by spolu mohly souviset. Oba prý společně mnoho let podnikali.

Alexandr Novák, někdejší senátor ODS, je nyní ve věznici. 14. prosince 2010 mu uložil chomutovský soud podmínku dva roky a pokutu pět miliónů korun. Novák byl uznán vinným za přijetí cca 40milionového úplatku za prodej plynárenských a energetických akcií společnosti Severočeská plynárenská a Severočeská energetika Děčín německé společností VNG-Verbundenz Gas.

Novák od té doby odmítal nastoupit do vězení s tím, že to neumožňuje jeho zdravotní stav. Koncem března 2013 chomutovský soud rozhodl, že Novákovi zdravotní stav nebrání v nástupu do vězení. 2. dubna letošního roku jej policie zadržela z obavy, že by se mohl snažit před trestem uprchnout do USA, a převezla jej do teplické věznice.

Roman Houska, člen chomutovské ČSSD, byl zavražděn v pondělí večer. Nalezen byl před svým domem. Policie na případ uvalila informační embargo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Sráč a koště“? Pavle Novotný, takto Jarek Nohavica křtil knihu. A nejen to! Vyslovil jasná slova

10:06 „Sráč a koště“? Pavle Novotný, takto Jarek Nohavica křtil knihu. A nejen to! Vyslovil jasná slova

Nejen křest knihy, ale i podpora toho, o čem píše. Toho se dočkal sociolog Petr Hampl od zpěváka a p…