Vandas si zaregistroval Holešovskou výzvu. Šmejdi, říká Popelka

15.04.2012 8:16

Zakladatelé Holešovské výzvy si iniciativu nezaregistrovali jako občanské sdružení. Žádost na ministerstvo vnitra podali příliš pozdě, mezitím si "značku" přivlastnili představitelé Vandasovy Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Podle serveru Týden.cz není zatím jasné proč.

Vandas si zaregistroval Holešovskou výzvu. Šmejdi, říká Popelka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda DSSS Tomáš Vandas

Podle údajů ministerstva vnitra v přípravném výboru občanského sdružení Holešovská výzva, zaregistrovaného oficiálně 3. dubna, figuruje místopředseda DSSS Jiří Štěpánek. O napojení na partaj spojovanou s ultrapravicovým extremismem svědčí také fakt, že adresa sdružení je podle internetových stránek vnitra stejná jako u DSSS a její předchůdkyně, soudem zrušené Dělnické strany.

S Vandasem Popelka jednat nebude

Podle jednoho z členů vedení DSSS, který serveru Týden.cz přiznal, že za registrací Holešovské výzvy stojí vandasovci, může tahle akce straně pomoci přivést další duše. "Jde o to, aby to mělo řád. Aby se to celé nerozplizlo a neztratilo tvář. Klidně se na nás nespokojení lidé mohou obracet," řekl.

Představitelé originální Holešovské výzvy nesou trik s registrací těžce. "Šmejdi," reagoval očividně zaskočený Slávek Popelka z Nového Města na Moravě, který patří k původním signatářům nespokojenců. "Moji kolegové o registraci zažádali, ale očividně pozdě. Měli jsme spoustu práce s přípravou a distribucí letáků i plakátů. Jsme amatéři a zatím nemáme pevnou strukturu, chceme ale se stavem společnosti něco dělat," doplnil s tím, že s Vandasem jednat nebudou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

20:45 „Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

Je paradoxní, že se o tom redakce dozvěděla od zástupce ODS v Pardubicích. Řeč je o mediálně nezajím…