Varování ekonomky Švihlíkové: Německo se zhoršuje, a to pro nás není dobré

08.10.2014 18:04 | Zprávy
autor: vam

Slabší signály sice naznačují zlepšení české ekonomiky, ale rizikem pro tuzemské hospodářství je poslední vývoj v Německu. V pořadu Jak to vidí Českého rozhlasu Dvojka to uvedla ekonomka Ilona Švihlíková.

Varování ekonomky Švihlíkové: Německo se zhoršuje, a to pro nás není dobré
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilona Švihlíková

K informacím, podle nichž česká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí vzrostla mezičtvrtletně o 0,3 % a meziročně o 2,5 %, poznamenala, že tato čísla jsou výsledkem nové metodiky výpočtu HDP. A číslo samo o sobě podle Švihlíkové není důvodem k optimismu: „Růst mezi kvartály v běžném životě nepoznáme.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

O čem (na)mají politici rozhodovat

Vy jste pro, aby vláda nebo politici nařizovali za jakého počasí se smí pít alkohol a co dělat nebo nedělat? Vedra jsou šílená, to ano, ale rozhodnutí, co s tím bude kdo dělat by mělo být na jedincích ne politicích, nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Místo ochranky fotograf a mluvčí. Macinka prozradil o Pavlovi

16:45 Místo ochranky fotograf a mluvčí. Macinka prozradil o Pavlovi

Prezident Petr Pavel se chystá na summit NATO, ačkoliv podle rozhodnutí vlády nebude vedoucím české …