Ve Španělsku to vře. Desítky tisíc Katalánců pochodují za osvobození svých politiků

18. 10. 2019 16:10

Ve španělském Katalánsku to opět vře. Desítky tisíc lidí jsou v ulicích. Žádají svobodu pro politiky, kteří prosazovali osamostatnění Katalánka na centrálním kabinetu v Madridu. Vládě vzkazují, že si pro své politiky dojdou klidně až do Madridu. Informace o protestech přinesla ČTK.

Ve Španělsku to vře. Desítky tisíc Katalánců pochodují za osvobození svých politiků
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V Katalánsku, na jednom z autonomních společenství Španělska, vzrůstají separatistické tendence
reklama

Desítky tisíc lidí jsou v ulicích. Mnozí z nich stávkují, vydali se na pochod za osvobození politiků, kteří pro svůj region žádali nezávislost. Rozzlobení Katalánci se chystají zastavit život v Barceloně, a pokud bude třeba, dojdou prý klidně až do Madridu. Už teď byla uzavřena slavná katedrála Sagrada Familia. S odvoláním na španělská média o tom české čtenáře informovala ČTK.

„Do Barcelony dorazily první z takzvaných pochodů svobody, v nichž několik desítek tisíc lidí vyrazilo ve středu z pěti katalánských měst. Některé z nich se spojily a dnes se na cestu vydal další z města Castelldefels u Barcelony. Jeden z pochodů podle deníku El Nacional už před polednem dorazil do města Badalona, které je součástí barcelonské aglomerace a z něhož je to do centra Barcelony asi deset kilometrů,“ napsala ČTK.

V řadě podniků byla vyhlášena stávka. Ve většině podniků však stávkuje méně než 50 procent lidí. Ve zdravotnictví je to jen zhruba čtvrtina.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

7:55 „Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

TÝDEN V MÉDIÍCH Na naprosto bizarní dramaturgickou dezorientaci České televize upozornil komentář Ja…