Ve Staré Boleslavi se koná Svatováclavská pouť. Hlavní slovo má kardinál Duka

28.09.2013 8:45 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Lidé v celé republice si dnes při mších a poutích připomenou svatého Václava, patrona země. Ve Staré Boleslavi u Prahy, kde byl kníže Václav před 1078 lety zavražděn, pokračuje Svatováclavská pouť. Hlavním bodem oslav Dne české státnosti je slavnostní poutní mše na Mariánském náměstí, kterou bude od 10:00 sloužit pražský arcibiskup Dominik Duka.

Ve Staré Boleslavi se koná Svatováclavská pouť. Hlavní slovo má kardinál Duka
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Chrámu svatého Víta na Pražském hradě sloužil kardinál Dominik Duka půlnoční bohoslužbu

Na pouť nepřijede kvůli soukromému programu a dnešní oslavě 69. narozenin prezident Miloš Zeman, který tak nepokračuje v tradici svého předchůdce Václava Klause, jenž se pouti v posledních letech účastnil. Chybět tentokrát bude i Klaus, který podle svého webu bude pracovně v USA.

Letošním významným hostem je mnichovský kardinál Reinhard Marx, který se podle České biskupské konference vysloví nejen k 75. výročí mnichovské dohody, ale promluví také o "světlých okamžicích" společných oběma sousedním národům Čechů a Němců.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zestátnění ČEZU

Myslíte, že zestátnění je dobrý nápad? Ukažte mi státní podnik, který prosperuje a funguje dobře. Jeden příklad za všechny – Česká pošta. Co když to po zestátnění dopadne s Čezem úplně stejně jako s poštou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jděte si za Fialou a Rakušanem.“ Na Havlíčkově akci byl rozruch

16:01 „Jděte si za Fialou a Rakušanem.“ Na Havlíčkově akci byl rozruch

Ceny energií, novinky ohledně ČEZu i financování veřejnoprávních médií. Nejen o tom se diskutovalo n…