Ve sněmovně poprvé zasedne vyšetřovací komise ke kauze Opencard

04.04.2014 6:16

V Poslanecké sněmovně dnes poprvé zasedne vyšetřovací komise, která má prověřit vyšetřování kauzy pražské Opencard. Členové komise tvořené poslanci by dnes měli projednat harmonogram vyšetřování, zvolit místopředsedu komise a její ověřovatele. Komise je devítičlenná a na svoji práci má čas do konce roku.

Ve sněmovně poprvé zasedne vyšetřovací komise ke kauze Opencard
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman při projevu ve sněmovně

Sněmovna zřídila vyšetřovací komisi na své poslední schůzi. Podle předkladatele návrhu a poslance ČSSD Stanislava Humla má komise rozhodnout, zda policie a státní zástupci v této kauze pracují správně a zda jsou schopni vyhodnotit důkazy.

Komisi už opustil poslanec Jan Chvojka

V kauze bylo zatím nepravomocně odsouzeno několik někdejších úředníků. Autoři projektu z řad městských politiků v čele s bývalým primátorem Pavlem Bémem (ODS) vystupovali v roli svědků. Kvůli Opencard je ale stíhána většina členů pozdější městské rady včetně Bémova nástupce, nyní poslance Bohuslava Svobody (ODS) a současného primátora Tomáše Hudečka (TOP 09).

Komisi už opustil poslanec Jan Chvojka (ČSSD), protože mu vadilo, že ji vede Bronislav Schwarz (ANO), kterého sněmovna vydala k trestnímu stíhání. Schwarz stanul před soudem pro podezření ze zneužití pravomoci a omezování osobní i domovní svobody. Okresní soud v Mostě však před několika dny už podruhé Schwarze osvobodil. Rozsudek ale není pravomocný, protože státní zástupce se na místě odvolal. Případem se tak bude znovu zabývat krajský soud.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

17:28 Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

Senátor Václav Láska (SEN21) se podivuje nad jednáním předsedy SPD Tomia Okamury, který podal předža…