Nově budou moci orgány a organizace státní správy uskutečňovat nákup vybraných telekomunikačních služeb jednotnou formou přes Dynamický nákupní systém (DNS) ministerstva vnitra. Jde o jeden z režimů zadávání veřejných zakázek, který je velice transparentní, umožňuje maximální flexibilitu z pohledu zadavatele i dodavatele a je plně v souladu se zákonem o veřejných zakázkách.
Centrálním zadavatelem je ministerstvo vnitra, které na sebe bere zodpovědnost za realizaci celého zadávacího řízení. Nový tendr se dotýká stejných typů služeb jako dosavadní Komunikační infrastruktura veřejné správy (KIVS). „Jedná se o datové a hlasové služby, u nichž byl doporučen vládním usnesením č. 385/2012 postup centralizovaného nákupu přes ministerstvo vnitra, povinný ale není,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Jiří Korbel z tiskového oddělení ministerstva vnitra.
Transparentní proces bude efektivnější pro zadavatele i dodavatele
„Výhodou Dynamického nákupního systému jsou zkrácené lhůty a snížení administrativní zátěže zadávacího řízení, díky čemuž jsou zadavatelé schopni flexibilněji řešit své potřeby. Celý proces je transparentní a je efektivnější jak pro zadavatele, tak i dodavatele,“ říká pro ParlamentníListy.cz Vítězslav Grygar, ředitel společnosti eCENTRE, která DNS pro ministerstvo vnitra realizuje.
Během první fáze veřejné zakázky Dynamického nákupního systému dodavatelé podávají jen předběžné nabídky a probíhá kvalifikace dodavatelů. Poté budou podle typů služeb agregovány jednotlivé požadavky organizací státní správy, které jsou do KIVSu 2013 zapojeny, a budou vyhlašovány už konkrétní zakázky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník