Věci veřejné budou vybírat nového ministra školství

27.03.2012 6:41 | Zprávy

Kandidáty na nového ministra školství budou vybírat Věci veřejné (VV). Jejich dosavadní ministr Josef Dobeš ve funkci končí, oficiálně kvůli svému nesouhlasu s dalšími rozpočtovými škrty v resortu. Tvrdí, že nechtěl sahat učitelům na platy. VV v úterý zřejmě o Dobešově nástupci nerozhodnou, vyberou pouze možné kandidáty. Informuje ČTK.

Věci veřejné budou vybírat nového ministra školství
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Josef Dobeš

Vhodného nástupce bude nejprve vybírat výkonná rada, posléze na její jednání naváže poslanecký klub. Předseda VV Radek John uvedl, že strana uvažuje pro místo ministra školství o svých členech Dagmar Navrátilové a Milanu Šťovíčkovi. Oba mají zkušenosti ze školství, Šťovíček je navíc starostou, takže by byl i dobrý manažer, řekl ČTK John. Vicepremiérka Karolína Peake jako další možnou kandidátku označila místopředsedkyni sněmovny za Věci veřejné Kateřinu Klasnovou. Strana zvažuje i možnost oslovení uznávaných odborníků, kteří nejsou jejími členy.

Na Dobešova nástupce spadne řada problémů, kvůli kterým končící ministr čelil kritice odborné veřejnosti i studentů. Bude muset nastartovat čerpání z fondů EU, rozhodnout, kde ušetří dodatečné 2,5 miliardy korun. Nový ministr bude také muset dokončit reformu vysokých škol.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vfe

Můžu se zeptat na to, jaká ministryně to byla?

Nevím, co je to ta Eurodžungle, proč to nezveřejníte rovnou, když o tom píšete? https://www.parlamentnilisty.cz/profily/JUDr-Ondrej-Dostal-Ph-D-LL-M-156529/clanek/Pri-statni-hymne-si-natacela-videa-na-mobil-142504

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Uvažování těch lidí je komické“. U Muzea jsme viděli show s ukrajinskou vlajkou

14:01 „Uvažování těch lidí je komické“. U Muzea jsme viděli show s ukrajinskou vlajkou

Ve čtvrtek v půl sedmé večer se konala akce před pražským Národním muzeem. Spolek Kaputin se tam dom…