Vedení ODS by mělo zahájit diskusi o směřování strany, zní z krajů

17.01.2013 22:30 | Zprávy
autor: joh

Vedení ODS by mělo po neúspěchu v prezidentských volbách zahájit diskusi o dalším směřování strany. Shodla se na tom oblastní rada ODS v Praze 4. Podle zaslaného prohlášení připadá v úvahu i svolání mimořádného celostátního kongresu. Kritika zaznívá i z jiných krajů, podle místopředsedy středočeské ODS Raduana Nwelatiho by se vedení ODS mělo zamyslet nad vnitřním fungováním strany a programovými prioritami.

Vedení ODS by mělo zahájit diskusi o směřování strany, zní z krajů
Foto: ddm-mb.cz
Popisek: Mladoboleslavský primátor Raduan Nwelati

Místopředseda Senátu a prezidentský kandidát ODS Přemysl Sobotka dostal v prvním kole 2,46 procenta hlasů a z devíti kandidátů skončil na předposledním místě. Oblastní rada ODS v Praze 4 v prohlášení uvedla, že prohru v prezidentských volbách považuje za jednu z posledních možností jak nastartovat interní diskusi o dalším směřování ODS. Zároveň pověřila předsedu sdružení Pavla Caldra, "aby se ve spolupráci s ostatními předsedy zasadil o reálný start této diskuse, včetně možnosti (svolání) mimořádného celostátního kongresu".

To, že by vedení ODS mělo na neúspěch svého kandidáta Přemysla Sobotky reagovat, si myslí i Nwelati. "Ten výsledek ODS je katastrofa," poznamenal. Problémy ODS podle něj začaly za předsednictví Mirka Topolánka a vedení se s nimi dodnes nevypořádalo. "Mimořádný kongres má možná smysl, ale nemá cenu ho svolávat během dvou měsíců, když jsou emoce ještě hodně silné," dodal Nwelati.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

RNDr. Vendula Svobodová byl položen dotaz

Vyvolení

Podle vás rozpočet Babišovy vlády zhorší situaci lidem a přihraje peníze vyvoleným. Koho myslíte těmi vyvolenými? A uvědomujete si fakt, že vy jste měli šanci lidem pomoc, a že se vám to nepovedlo, a proto je na scéně opět ANO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase táhnou s režimem.“ Hejma se trefil do ČT

20:15 „Zase táhnou s režimem.“ Hejma se trefil do ČT

„Stačí mít názor a hned jste nácek nebo Putinův agent,“ říká hudebník Ondřej Hejma. V otevřeném rozh…