Vedení Prahy bude jednat s hygieniky o rouškách ve školách

17.09.2020 6:30

Vedení pražského magistrátu bude dnes ráno jednat s ředitelkou pražské hygienické stanice Zdeňkou Jágrovou o zavedení dalších opatření proti šíření koronaviru ve školách. Jednou z možností je nošení roušek i při vyučování, sdělil ve středu ČTK pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Vedení Prahy bude jednat s hygieniky o rouškách ve školách
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: Prázdná učebna
reklama

Nyní platí na školách v celé zemi povinnost nosit roušku ve společných prostorách mimo třídy, tedy na chodbách či toaletách.

Hlavní město je epidemií nemoci covid-19 nejhůře postiženým regionem v Česku. Od začátku týdne byl nový koronavirus v Praze prokázán ve více než 900 případech. Rekordní přírůstek bylo úterních 372 nakažených.

Hřib ve středu večer v televizi CNN Prima News uvedl, že s hygieniky chce mluvit primárně o možnosti zavedení roušek na středních školách, možná i na druhém stupni základních škol. „Teď začíná docházet k šíření covidu na školách, respektive začínáme mít záchyty ze škol,“ zdůvodnil primátor, proč chce řešit situaci právě ve vzdělávacích zařízeních.

Předseda Asociace ředitelů základních škol Michal Černý ve středu řekl, že podle ředitelky pražských hygieniků Jágrové je zavedení roušek v pražských školách i při výuce pravděpodobné. „V té souvislosti jsme se bavili o tom, jak dlouho by to mohlo trvat, a ona mi řekla, že to vypadá na delší dobu,“ řekl Černý ČTK.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

20:48 „A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

Česká televize uvažuje o zpoplatnění části svého online videoarchivu iVysílání. Na zasedání Rady ČT …