Veleba se pustil do Němcové kvůli Zemanovi. Už je prý trapná

18.03.2015 22:04

Poslankyně Němcová je trapná a odsouzeníhodná. Myslí si to alespoň senátor Jan Veleba (SPO), který znovu důrazně vystoupil na obranu prezidenta Miloše Zemana. Němcová hlavu státu zkritizovala za cestu do Moskvy a Veleba jí doporučil, aby se jela podívat do Petrohradu na milion hrobů lidí, kteří zemřeli během nacistické blokády Leningradu. A kdyby to snad nepomohlo, má prý Zeman stejně cestu předplacenou, neboť klade část svého platu na oltář vlasti.

Veleba se pustil do Němcové kvůli Zemanovi. Už je prý trapná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jan Veleba

Politici se prý vzájemně kritizují často, ale podle Veleby se nic nemá přehánět. "Pokud ale někdo opakovaně, z čiré pomstychtivosti napadá jiného, je to už trapné a odsouzeníhodné. Přesně v té situaci se ocitla poslankyně ODS Miroslava Němcová a přesně takový je její poslední výstup týkající se cesty prezidenta do Moskvy," konstatoval senátor.

Zdůraznil, že Zeman jede do Moskvy uctít památku padlých, což je úctyhodné. Veleba o tom ví své, protože ještě za minulého režimu navštívil hřbitov v Petrohradě - tehdejším Leningradě - kde viděl milion hrobů občanů zemřelých během nacistické blokády města. Jde o zážitek, při kterém oněmíte a uvědomíte si, čím sovětští lidé prošli na cestě, která nakonec vedla i k našemu osvobození. Kvůli tomu si zkrátka zaslouží naši úctu.

Text senátora najdete ZDE

A pokud by to snad poslankyně chtěla brát čistě ekonomicky, pak Veleba vzkázal, že má Zeman cestu předplacenou. Je totiž politikem, doposud jediným, který ze svého platu dává měsíčně 60 000 Kč na oltář vlasti. Tedy na splácení našeho státního dluhu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CIA? Dcera Pavla Tigrida otevřeně promluvila. Vše prý zapadá

22:17 CIA? Dcera Pavla Tigrida otevřeně promluvila. Vše prý zapadá

„Je evidentní, že peníze na Svědectví, na československý exil, na všechny ty knihy a časopisy posíla…