Velitel povstalců naléhavě: Putine, udělejte něco. Nebo je konec

17.06.2014 12:21 | Zprávy

Jeden z předáků východoukrajinských separatistů Igor Strelkov veřejně prostřednictvím videa požádal prezidenta Ruské federace Vladimira Putina o masivní vojenskou pomoc. V opačném případě prý Ukrajinci během týdne, nejpozději do měsíce a půl dosáhnou svého.

Velitel povstalců naléhavě: Putine, udělejte něco. Nebo je konec
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Nastupující prezident Petro Porošenko děkuje lidu

Podle Strelkova, který je současně plukovníkem ruské armády v záloze, by Putin měl také uznat „Novorusko“, jak jsou východní oblasti Ukrajiny také označovány.

Podle serveru Strelkov obviňuje ukrajinskou stranu ze snahy „zničit Donbas" a průběh bojů popisuje jako „metodický postup protivníka s pěchotou a tanky, denně o 15-20 km, odřezávající od hranice a od pomoci".

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vam

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Chápu vás dobře, že byste podruhé vstoupili do stejné řeky a šly do vlády s ODS?

Po tom všem, co o ní tvrdíte, že jsou to kmotři? A proč se vlastně po volbách vůbec nerespektuje vůle občanů, proč podle vás nemá šanci být premiér ten, kdo volby vyhraje? Babiše volit nebudu, ale přijde mi, že jsou stejně volby zbytečné, že si to vy politici pak stejně zařídíte po svém

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejdřív obrana, pak důchodci. Kupka v debatě oponoval Okamurovi

23:12 Nejdřív obrana, pak důchodci. Kupka v debatě oponoval Okamurovi

Živá superdebata lídrů ve Středočeském kraji na CNN Prima NEWS ukázala ostré střety nejen o výdaje n…