Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

15.04.2021 4:38

Na ParlamentníListy.cz se obrátil padesátiletý obyvatel pražských Nuslí. Navázal na sérii několika článků, o nichž redakce psala v době zákazů vycházení a dalších opatření. Jeho příběh názorně ukáže, jak to vypadá, když lidé nemusí po večerech zůstávat doma.

Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“
Foto: zdroj PL
Popisek: Auto v zatáčce, druhé na chodníku, lidé s pivem před hospodou. Duben 2021, Praha
reklama

Anketa

Jste spokojeni s tím, jak ČT nakládá s vašimi koncesionářskými poplatky?

3%
97%
hlasovalo: 21833 lidí
„Otřesné. Vůbec mi nedošlo, co se děje," líčí pan Jindřich Král. Své jméno prý odhalí bez problémů. „Nemám se zač stydět, žiju tady dvě desítky let, přestěhoval jsem se z Hostivaře," vysvětluje. O místo jeho pobytu jde pouze okrajově.

„Chodíme venčit. Každý den. Víkendy a svátky nevyjímaje, pejskaři se znají. Poslední měsíce sice republiku svírala opatření, ale po večerech byl alespoň klid," uvádí. Vše se prý změnilo posledních několik dnů.

„Ještě v neděli a v pondělí byl klid, opravdu klid, nic se nedělo. Jenomže až dnes mi došlo, čím to bylo. Přestože se mohlo chodit ven, jenže bylo ošklivo a pršelo, takže řada lidí přece jen zůstala doma," navazuje.

Jelikož se podle jeho slov během úterý udělalo líp, déšť zmizel a zimu nahradilo o něco mírnější klima, situace nabrala dramatický obrat. „Už odpoledne byly hospody kolem Nuslí, potom i Vršovic, kam jsme šli, obsypané lidmi. Chlapi v mém věku stáli, chlastali piva a tvrdý, kouřili. Chvíli jsme vždy někde stáli a slyšeli jen hlasité bouchání balkonovými dveřmi. Lidé, kteří žijí nad putykami a celý večer musí čuchat alkoholové výpary a smrad z cigaret, skutečně lituju, mají to za trest," vypovídá dále.

„Představte si, že budete mít balkón a pod ním se během pěti hodin vystřídá padesát lidí. Všichni kouří, pak začnou pokřikovat, hádat se. Tak to vypadá v Nuslích a Vršovicích docela běžně. Co mě šokovalo nejvíc, byly lavičky v parku. Tam jsem pomalu nechtěl vkročit, a když, tak se zbrojákem, který ale nemám, ačkoli jsem vojnu absolvoval," vysvětluje ParlamentnímListům.cz.

Anketa

Souhlasíte s trestem stop na 10 zápasů pro fotbalistu Slavie Kúdelu za údajný rasismus?

3%
95%
hlasovalo: 16224 lidí

Co přesně pan Jindřich viděl?

„Svoloč. Křičeli tam na sebe do ku*ev, motali se, klepali, vesměs mladší lidi, ale opilí a zdrogovaní. Dokonce jsem asistoval u případu, kdy na ulici z okna na Nuselské někdo vyhodil prázdnou lahev od alkoholu. Umíte si představit, kdyby šel někdo dole? Potkal jsem večer z úterý na středu desítky lidí z okraje společnosti, bezdomovce nevyjímaje. V parku byli samí opilí, hluční. Dokonce se vyrojily dvě cikánky - prostitutky. Něco pokřikovaly, ani to nebudu opakovat. Oproti minulým měsícům, přiznávám, mě ta situace šokovala. Policii jsem viděl projíždět jen jednou. Navíc státní, která tohle přehlíží, stejně jako parkování na chodníku, na přechodech. Takže takhle my si tady žijeme a člověk s tím nic neudělá," dodal.

A důvody razantní změny nočního klidu? V neděli 11. dubna o půlnoci skončil v České republice nouzový stav. Vláda proto schválila sérii mimořádných opatření, kterými ministerstvo zdravotnictví zavádí protiepidemická opatření na základě pandemického zákona. Jde například o opatření při vstupu do České republiky, omezení maloobchodu a služeb nebo o opatření v oblasti zdravotnictví.

I nadále se ovšem omezuje činnost provozoven stravovacích služeb tak, že se zakazuje přítomnost veřejnosti ve vnitřních prostorách. Provizorní stoly s postávajícími lidmi, kteří lační po alkoholu, městská policie v Praze řeší vesměs domluvou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jestli nás napadli agenti GRU, tak je to svinstvo. Ale nevěřím tomu. Rusové nejsou nepřátelé. Hovoří někdejší partyzán Mirkovič

15:50 Jestli nás napadli agenti GRU, tak je to svinstvo. Ale nevěřím tomu. Rusové nejsou nepřátelé. Hovoří někdejší partyzán Mirkovič

Tuzemská média mi připadají, jako bychom zůstali v socialismu. Jen diktát Sovětského svazu nahradil …