Věřím, že členové ČSSD v referendu rozhodnou pro vládu, říká kandidát na ministra práce Krčál

19.05.2018 20:58

Odmítnutí vládní spolupráce, kterou vyjádřila ústecká ČSSD, není překvapivé pro Petra Krčála, předsedu ČSSD na Vysočině, který je kandidátem na ministra práce a sociálních věcí. Podle něho členové strany nebudou v nadcházejícím referendu k doporučením příliš přihlížet. Věří, že členové ČSSD rozhodnou jinak než vedení krajské organizace. Svým spolustraníkům na Vysočině podporu vlády ČSSD a ANO doporučil.

Věřím, že členové ČSSD v referendu rozhodnou pro vládu, říká kandidát na ministra práce Krčál
Foto: ČT
Popisek: Petr Krčál
reklama

„Nemyslím si ale, že by to bylo doporučení pro sto procent straníků,“ řekl ČTK Krčál. Už dřív prohlásil, že ministerskou funkci by přijal, pokud by měl zajištěný adekvátní tým lidí. Konkrétní jména ale neuvedl. Ani teď je ještě neoslovuje, protože ke jmenování vlády je daleko. Stranické referendum skončí 14. června. Krčála jako kandidáta na ministra schválilo v pátek předsednictvo ČSSD.

Prioritou pro Krčála mimo jiné zůstává podpora matek, kterou by řešil zvýšením rodičovského příspěvku na 300.000 korun z 220.000 ročně, nebo zavedení elektronické neschopenky a proplácení prvních tří dnů nemoci.

„Jde o finančně náročné změny, předpokládám ale, že dohoda v programovém prohlášení znamená i finanční podporu dohodnutých změn,“ řekl Krčál. V koncepčních změnách by se chtěl soustředit na financování sociálních služeb, které podle něho není dořešené, na úpravu sociálních dávek s přihlédnutím k dlouhodobě nezaměstnaným a k řešení obchodu s chudobou. „Jednoduchý recept na to není a ani se nedá vyřešit během tří let, ale nastartovat ano, hodně by tomu mohlo pomoci vyřešení sociálního bydlení,“ řekl Krčál.

Krčál má za sebou zkušenosti s krajskou politikou, kde jako radní působil v sociální oblasti. Byl také politickým náměstkem ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové, poté byl od ledna 2017 zhruba rok v obdobné funkci u ministra pro lidská práva a legislativu Jana Chvojky (ČSSD). Od dubna je ředitelem Domova Jeřabina na Pelhřimovsku, který se stará o lidi s mentálním postižením.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

16:47 Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

REPORTÁŽ Ať je teplo, nebo zima, v hospodě je vždycky prima. Zvláště pak, když byly nálevny skoro dv…