Věřte Babišově vládě a dělejte, co říká! Prymulova akce za 50 milionů

28.10.2020 9:37

Vláda Andreje Babiše (ANO) sama přiznává, že selhala. Selhala v komunikaci s lidmi. Teď chce důvěru občanů získat zpět. Kampaní za 50 milionů korun.

Věřte Babišově vládě a dělejte, co říká! Prymulova akce za 50 milionů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Roman Prymula a Andrej Babiš
reklama

Server Aktuálně.cz má k dispozici materiál, ve kterém stojí, že koaliční vláda ANO a ČSSD premiéra Andreje Babiše selhala. Selhala v komunikaci s občany. Na závažné nedostatky v komunikaci upozornil i končící ministr zdravotnictví za hnutí ANO Roman Prymula.

Anketa

Souhlasíte se zákazem vycházení od 21 do 5?

61%
39%
hlasovalo: 29108 lidí

Českou společností se šíří dezinformace o koronaviru a až dva miliony lidí, přibližně 20 procent populace, odmítají nosit roušky. Lidé, kteří všemožná opatření vlády dodržují, jsou prý také nespokojeni. Vláda má k dispozici materiály, v nichž jsou nálady občanů zachyceny, a ví, že se lidé na kabinet zlobí, protože jen vydává zákazy a příkazy, aniž by u každého příkazu vysvětlil, proč tak činí, jaký to bude mít dopad na společnost, když dodržována budou, a co se stane a kdy se to stane, pokud dodržována nebudou.

Prymula proto nechal připravit novou strategii komunikace. Tu bude mít na starosti Ministerstvo zdravotnictví. Má být spuštěna velká informační kampaň, jejímž cílem je obnovit důvěru občanů ve vládu Andreje Babiše. Kampaň poběží v televizi, v rádiu i v dalších médiích. Má ukázat i to, jak v první linii bojují s epidemií lékaři.

„Tisková média jsou důležitým médiem s informační rolí. Na samém začátku budou využity falešné přebaly deníků pro zvýšení pozornosti a identifikaci komunikované zprávy. Následně budou používány zejména celostránkové a půlstránkové formáty v denících a magazínech, umístěné v první polovině titulu. Venkovní reklama bude kombinovat všechny dostupné typy a formáty,“ rozvedlo myšlenku Ministerstvo zdravotnictví.

Lidé uslyší nebo si přečtou výzvu, aby opravdu zůstávali doma, protože v podstatě každý má v rodině někoho, koho by mohl koronavirus fatálně ohrozit, Zazní i výzva určená pro dobrovolníky, aby v těžké situaci pomohli nemocnicím. Nebudou chybět ani doporučení, jak si posílit imunitu běžnými cestami.

Není přitom bez zajímavosti, že už Bohuslav Sobotka jako premiér za ČSSD dával za úkol Ministerstvu obrany připravit plány pro komunikaci mezi úřady a s veřejností pro případ krize. Plán však dnes, ani tři roky poté, co Sobotku v pozici premiéra nahradil Andrej Babiš, Sobotkův ministr financí, neexistuje v kompletní a použitelné podobě. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

21:41 Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

Andrej Babiš vystoupil ve večerních zprávách na TV Nova. Odmítl se omluvit. Vakcíny řeší. Bez občanů…