Veselo na ČT v debatě o imigraci: Telička posílal Zemana psát memoáry, Ženíšek chválil práci EU, Sobotka žádal pomoc pro Syřany a nadnárodní analytik huboval české xenofoby

26.10.2015 22:59 | Zprávy

Generál Petr Pavel, premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a další osobnosti a politici hovořili o uprchlické krizi. Pavel se ale vyjádřil i k Rusku. Tamní prezident Vladimir Putin prý dělá to, co říká, a Západ na to musí začít reagovat. Sobotka Rusko označil za katalyzátor krize v Sýrii a zopakoval, že povinné kvóty pro uprchlíky nikam nevedou. Přidal český pohled na věc a jasná slova zazněla také od maďarského analytika. Prezident Zeman by prý měl sepsat paměti.

Veselo na ČT v debatě o imigraci: Telička posílal Zemana psát memoáry, Ženíšek chválil práci EU, Sobotka žádal pomoc pro Syřany a nadnárodní analytik huboval české xenofoby
Foto: Peter Števkov
Popisek: Pochod imigrantů

Předseda vojenského výboru NATO arm. gen. Petr Pavel, europoslanec Pavel Telička (nestr. za ANO), místopředseda TOP 09 a poslaneckého klubu Marek Ženíšek a ředitel think-tanku Political Capital Institute Péter Krekó v pondělních Událostech, komentářích České televize hovořili o uprchlické krizi.

Putin dělá to, co říká

Generál Pavel v úvodu prozradil, že se v NATO silně projevuje kolegialita mezi všemi členy aliance. Následně už se vyjádřil k Rusku i k uprchlické krizi. „Ruský prezident Putin je ve svých prohlášeních čitelný, protože on už dlouho prohlašuje, že chce Rusku vrátit statut velmoci a odčinit rozpad Sovětského svazu a Varšavské smlouvy, což považuje za chybu,“ míní Pavel.

V duchu této doktríny Putin upevňuje své vztahy s přátelsky spřízněným syrským diktátorem Bašárem Asadem. Současně syrskou operací ruský prezident odvrací pozornost od Ukrajiny. Stačí se podívat na ruskou invazi do Gruzie, následně na invazi na Krym a teď útok v Sýrii. Sečteno, podtrženo, Putin dělá to, co říká.  

Pokud jde o uprchlickou krizi, Pavel má za to, že by Evropská unie měla udržet jednotu a vyhnout se radikalizaci. Ani jedno se bohužel nedaří, EU je rozštěpená a radikálové jsou slyšet stále více. „Chyba nastala už asi před dvěma lety, kdy Itálie a Řecko volali o pomoc s uprchlickou krizí, ale ostatní členské země to vnímaly jako lokální problém,“ poznamenal host.

NATO prý rozhodně nebude uprchlickou krizi řešit vojensky, neboť jde především o obrannou alianci a uprchlická krize nepředstavuje vojenské ohrožení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Proč by se Ukrajina měla vzdát svého území?

Jde přeci o princip, proč ustupovat agresorovi? A proč vám taky píšu je, že nechápu, jak jste to myslel, že bude Ukrajina válčit o své zájmy do posledního Čecha či Slováka. Vždyť přeci ČR žádné vojáky do boje na Ukrajinu nevysílá, co vím, tak tam šlo válčit jen pár lidí dobrovolně a vláda ani vojáky...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Holec dohrává Partii: Lipavský je ten nejodpornější. Ale taky packal

20:45 Holec dohrává Partii: Lipavský je ten nejodpornější. Ale taky packal

Komentátor Petr Holec se vyjádřil k nedělní Partii na CNN Prima News, kde se střetl ministr zahranič…