Veselovský se ptal Bělobrádka, co říká Babišově lustraci. Své pocity tajím, odpověděl

25. 11. 2013 23:02

Na poradě Andreje Babiše s prezidentem Milošem Zemanem se zrodil plán, jak by se mohl dostat šéf hnutí ANO do vlády i bez čistého lustračního osvědčení. V pořadu Události, komentáře televize ČT24 to naznačil předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek.

Veselovský se ptal Bělobrádka, co říká Babišově lustraci. Své pocity tajím, odpověděl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek
reklama

„My navrhneme na post ministra financí a post vicepremiéra pro ekonomiku Andreje Babiše. A pokud bude problém, pak jej budeme řešit. Pan designovaný premiér navrhne složení vlády a pak se uvidí, jak se zachová prezident,“ konstatoval Faltýnek, ani na opakované otázky moderátora ale odmítl uvést podrobnosti.  

Předseda klubu KSČM Pavel Kováčik uvedl, že pro výkon ministerské funkce není potřeba čisté lustrační osvědčení, ale jde o zvyklost. „Je načase dávno lustrační zákon jako relikt porevoluční doby zrušit,“ podotkl Kováčik.

Faltýnek uvedl, že osobně Babišovi věří a je mu jedno, jak soud dopadne. „Věřím mu, že nebyl vědomým spolupracovníkem StB. Lidé, kteří volili Babiše, informace o soudu s ním měli. Nevadilo jim to, volili jej,“ upozornil.

Předseda lidovců Pavel Bělobrádek odmítl odpovědět na otázku moderátora, zda by mu vadilo, kdyby vedle něj ve vládě seděl člověk, který nemá čisté lustrační osvědčení. Pouze podotkl, že své pocity tají a že bude v této věci respektovat názor prezidenta.   

Předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák k jednání o změně církevních restitucí poznamenal, že kardinál Duka sice zmínil, že náhrady se měnit nebudou, ale vyjádřil ochotu jednat. Podle Sklenáka by se jednat mohlo o tom, aby část peněz, které církve od státu v rámci restitucí dostanou, vynakládaly na sociální účely.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sk*nku, bude zle. Kalousek to složil a vše se otřáslo

15:02 Sk*nku, bude zle. Kalousek to složil a vše se otřáslo

V Poslanecké sněmovně se dnes poslaneckého mandátu vzdal veterán politického boje v ČR, předseda pos…