Většina Trumpových příznivců uznává za prezidenta Bidena

11.11.2020 8:52 | Zprávy

Průzkum společnosti Ipsos pro agenturu Reuters ukázal, že více než 70 procent občanů USA uznává za nově zvoleného prezidenta demokrata Joe Bidena. Za svého budoucího prezidenta Bidena uznává i nadpoloviční většina příznivců stávajícího republikánského prezidenta Donalda Trumpa.

Většina Trumpových příznivců uznává za prezidenta Bidena
Foto: Repro Youtube
Popisek: Prezidentští kandidáti Donald Trump a Joe Biden

Téměř 80 % Američanů, včetně více než poloviny republikánů, uznává zvoleného prezidenta Joe Bidena jako vítěze voleb,“ uvedla agentura Reuters s odvoláním na průzkum společnosti Ipsos.

Stávající prezident Donald Trump svou porážku stále neuznal. Je přesvědčen, že mu dosud opoziční demokraté ukradli vítězství s pomocí podvodů spojených s korespondenčními hlasy. Povolal tým právníků, který má prokázat, že k volebním podvodům došlo. Po volbách se prohlásil za vítěze.

Biden získal ve volbách přes 76 milionů hlasů Američanů a potřebnou většinu přesahující 270 hlasů ve sboru volitelů, který formálně vybere prezidenta podle toho, jak si to přáli občané jednotlivých států USA. Trump získal přes 71 milionu hlasů a 214 volitelů. Avšak, jak již byl řečeno, je přesvědčen, že ve skutečnosti získal volitelů více a naznačuje, že během voleb docházelo k podvodům, s jejichž pomocí mu demokraté volby ukradli.

Jenže 79 % dospělých v USA věří, že Biden v klání o Bílý dům zvítězil. Dalších 13 % uvedlo, že o volbách ještě nebylo rozhodnuto, 3 % uvedlo, že Trump zvítězil a 5 % uvedlo, že neví.

Pokud jde o stranický pohled, 6 z 10 republikánů míní, že vyhrál Biden. O vítězství Joe Bidena nepochybuje téměř žádný stoupenec demokratů.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že by se hnuly ledy? Bývalý Obamův muž uznal, že vláda USA končí. Starý pořádek také

9:52 Že by se hnuly ledy? Bývalý Obamův muž uznal, že vláda USA končí. Starý pořádek také

Prakticky v každém projevu Vladimira Putina i Si Ťin-pchinga se objevuje přání vytvořit tzv. multipo…