Většina Trumpových příznivců uznává za prezidenta Bidena

11.11.2020 8:52

Průzkum společnosti Ipsos pro agenturu Reuters ukázal, že více než 70 procent občanů USA uznává za nově zvoleného prezidenta demokrata Joe Bidena. Za svého budoucího prezidenta Bidena uznává i nadpoloviční většina příznivců stávajícího republikánského prezidenta Donalda Trumpa.

Většina Trumpových příznivců uznává za prezidenta Bidena
Foto: Repro Youtube
Popisek: Prezidentští kandidáti Donald Trump a Joe Biden

Téměř 80 % Američanů, včetně více než poloviny republikánů, uznává zvoleného prezidenta Joe Bidena jako vítěze voleb,“ uvedla agentura Reuters s odvoláním na průzkum společnosti Ipsos.

Anketa

Bude Petr Fiala po volbách premiérem?

14%
86%
hlasovalo: 62911 lidí

Stávající prezident Donald Trump svou porážku stále neuznal. Je přesvědčen, že mu dosud opoziční demokraté ukradli vítězství s pomocí podvodů spojených s korespondenčními hlasy. Povolal tým právníků, který má prokázat, že k volebním podvodům došlo. Po volbách se prohlásil za vítěze.

Biden získal ve volbách přes 76 milionů hlasů Američanů a potřebnou většinu přesahující 270 hlasů ve sboru volitelů, který formálně vybere prezidenta podle toho, jak si to přáli občané jednotlivých států USA. Trump získal přes 71 milionu hlasů a 214 volitelů. Avšak, jak již byl řečeno, je přesvědčen, že ve skutečnosti získal volitelů více a naznačuje, že během voleb docházelo k podvodům, s jejichž pomocí mu demokraté volby ukradli.

Jenže 79 % dospělých v USA věří, že Biden v klání o Bílý dům zvítězil. Dalších 13 % uvedlo, že o volbách ještě nebylo rozhodnuto, 3 % uvedlo, že Trump zvítězil a 5 % uvedlo, že neví.

Pokud jde o stranický pohled, 6 z 10 republikánů míní, že vyhrál Biden. O vítězství Joe Bidena nepochybuje téměř žádný stoupenec demokratů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brutální dohoda Babiše a pravice. Obětí Zeman. Vytažen důkaz a natvrdo popsáno

10:52 Brutální dohoda Babiše a pravice. Obětí Zeman. Vytažen důkaz a natvrdo popsáno

Proč Andrej Babiš tak tvrdě vystoupil proti spolupracovníkům Miloše Zemana na Hradě? Europoslanec Iv…