Viceprezident Svazu pacientů ČR: Zdravotnická osvěta byla za komunistů lepší než nyní

15.01.2014 19:26

Sloučení všech zdravotních pojišťoven do jedné. To nejvíce chybí Svazu pacientů ČR v programovém prohlášení nastupující vlády. Ve vysílání Rádia Impuls to uvedl viceprezident Svazu pacientů ČR Josef Mrázek. Podle něj by se totiž právě tímto krokem ušetřily nemalé finanční prostředky.

Viceprezident Svazu pacientů ČR: Zdravotnická osvěta byla za komunistů lepší než nyní
Foto: Písecká nemocnice
Popisek: Písecká nemocnice

Podle Mrázka právě pluralita zdravotních pojišťoven vede k tomu, že se český zdravotní systém po finanční stránce „značně zaneřádil“. To, že vládní prohlášení počítá se zřízením dozorového orgánu, který by měl hlídat toky zdravotního pojištění, svazu pacientů nestačí. Podle Mrázka by levněji vyšlo, pokud by u nás byla jen jedna veřejná zdravotní pojišťovna.

Mrázek rovněž vyjádřil pochybnosti nad pasáží vládního programového prohlášení, které slibuje zamezení propojování vlastnictví zdravotnických zařízení a zdravotních pojišťoven. Podle Mrázka nebude nic jednoduchého takový krok uskutečnit, realizace této pasáže vládního prohlášen je proto "ve hvězdách".

Viceprezident Svazu pacientů ČR si také posteskl nad úrovní zdravotnické osvěty, která podle něj byla za komunistů na vyšší úrovni, než je tomu teď.

Ostře kritizoval existenci devadesátikorunového poplatku za návštěvu pohotovosti. Podle Mrázka jde proti principu, že pacient, který si se svým zdravotním problémem neví rady, se má poradit s lékařem.

Mrázek kritizoval také fakt, že se ustupuje od toho, že na každou indikaci bude jeden lék bez doplatku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec se vrátil a už to jelo. Chvojkův jemný kopanec do Zemana. Bartošek na to šel tvrději, připomněl, jak Zeman „odpálkoval“ Havla

13:41 Moravec se vrátil a už to jelo. Chvojkův jemný kopanec do Zemana. Bartošek na to šel tvrději, připomněl, jak Zeman „odpálkoval“ Havla

Po letní pauze se z obrazovek České televize znovu přihlásil Václav Moravec. V jeho Otázkách proti s…