Vít Bárta promluvil: Ano, radím Úsvitu. Bez Tomia se to rozpadne. Lidé nejsou blbci, vsadím se o láhev červeného, že...

23.03.2015 7:11

Bývalý šéf Věcí veřejných Vít Bárta dnes dle svých slov pomáhá policií stíhaným podnikatelům. Uvedl to v rozhovoru pro MF Dnes, kde poprvé potvrdil, že tahá za nitky v zákulisí Úsvitu. Nechce, aby byli lidé znovu zklamaní, jako když Kočí a Peake rozbíjely Věci veřejné.

Vít Bárta promluvil: Ano, radím Úsvitu. Bez Tomia se to rozpadne. Lidé nejsou blbci, vsadím se o láhev červeného, že...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Bárta

„Jsem konzultant. Pomáhám například několika podnikatelům, kteří se setkali s tím, že je konkurence začala dusit skrze represivní orgány státu. Má role spočívá v analýze klientovy situace a návrhu dalšího postupu,“ popsal Bárta své současné profesní zaměření.

Politiku ale někdejší šéf Věcí veřejných zcela neopustil. V rozhovoru pro MF Dnes přiznal, že se angažuje v hnutí Úsvit, za který kandidoval do Sněmovny v Plzeňském kraji. Sice odmítá, že by Okamurovo hnutí financoval nebo vymyslel, nezastírá však, že si k němu jeho poslanci chodí pro rady. „Setkal jsem se opakovaně s Tomiem, Radimem Fialou, ale i s poslanci z Černochova tábora. Nechci, aby lidé byli znovu zklamaní, jako když Kočí a Peake rozbíjely Věci veřejné,“ tvrdí Bárta.

Okamura dle jeho názoru udělal spoustu chyb. Bárta si prý často říkal, že je rád, že nemusí obhajovat některé jeho hloupé výroky, které například vážné téma imigrace údajně jen poškozují, ba přímo bagatelizují. „Na druhou stranu bez něj se poslanecký klub rozpadne a pak si kmotříci s radostí naporcují poslance Úsvitu jako jehněčí kotletu,“ myslí si Bárta.

Okamurovi prý radí hlavně to, že nesmí podlehnout lidem, jako je šéf českého Lukoilu a poradce prezidenta Zemana Martin Nejedlý či podnikatel a zakladatel Hnutí pro Prahu Zbyněk Passer, kteří Okamuru údajně lákají do nových projektů. Bárta soudí, že Úsvit bude úspěšný pouze tehdy, když Úsvit zůstane jednotný a nebude se štěpit. „Poznal jsem ztrátu důvěry veřejnosti ve Věci veřejné, když nás rozbíjela Kočí a pak Peake. A vsadím se o láhev dobrého červeného, že slepenec Hlavu vzhůru s levým „spozem“ a pravým Passerem ani přes miliónové investice žádný vliv mít nikdy nebude. Lidé nejsou blbci,“ konstatuje Bárta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na*raný Okamura vyslovil skandální nařčení. Pak ho ČT ustřihla a pustila Kalouska

11:22 Na*raný Okamura vyslovil skandální nařčení. Pak ho ČT ustřihla a pustila Kalouska

Na ČT běžel tiskový brífink SPD vzhledem k dnešnímu hlasování o vyslovení nedůvěry vládě. Ještě před…